Siemiatycze. 30-latek wezwał policję do awanturującej się partnerki. Zapomniał, że sam jest poszukiwany

Do nietypowej interwencji doszło w Siemiatyczach (woj. podlaskie). 30-letni mężczyzna, który wezwał policjantów, bo nie mógł sobie poradzić z partnerką, zapomniał, że sam jest poszukiwany. Policjanci mu przypomnieli i odwieźli do aresztu.

Mężczyzna był pijany, miał - jak poinformowała policja - ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wezwał policjantów, by pomogli mu w starciu z konkubiną, która ponoć się awanturowała. Przeoczył, że sam jest poszukiwany.

Zobacz wideo Poprosił o założenie maseczki w autobusie, został zaatakowany

Siemiatycze. Wezwał policję do awanturującej się konkubiny

W niedzielę 13 czerwca, policjanci z Siemiatycz na Podlasiu, pojechali na interwencję do jednego z mieszkań. 30-letni mężczyzna wezwał funkcjonariuszy, twierdził, że nie radzi sobie z awanturującą się partnerką.

Gdy policjanci dotarli na miejsce zgłoszenia, mężczyzna nie potrafił wyjaśnić, dlaczego potrzebował ich pomocy.

Zastępca szeryfa trzymający niemowlę, podczas gdy John Henry James III został aresztowany. USA. Rzucił w policjanta dwumiesięcznym dzieckiem

Mężczyzna "wpadł" wzywając policję do partnerki. Sam trafił do aresztu

Okazało się, że mężczyzna, który wzywał funkcjonariuszy, jest pod wpływem alkoholu. Miał ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Zapomniał nie tylko tego, po co dzwonił po policję, ale też i tego, że sam jest poszukiwany przez policję, bo uchyla się od odbycia wyroku.

"Z policyjnych systemów wynikało, że Sąd Rejonowy w Bielsku Podlaskim poszukuje go za pobicie. Mieszkaniec Siemiatycz miał do odbycia karę pięciu miesięcy pozbawienia wolności" - podaje policja. Funkcjonariusze policji zatrzymali poszukiwanego, który trafił za kratki, gdzie obecnie odbywa karę wymierzoną mu przez sąd.

Policja - zdjęcie ilustracyjne Policjanci znaleźli u 63-latka ponad 2,4 tys. filmów z pornografią dziecięcą

W Polsce w roku 2020 popełniono 786 302 przestępstw. To o 36 475 mniej niż w roku 2019 - podaje Informacyjny Serwis Policyjny. Znacząco, bo aż o blisko 21 proc., spadła liczba bójek i pobić. Rok 2019 podsumowano liczbą 4066 bijatyk, zaś miniony rok liczbą 3229. Równie wysoki spadek zanotowano w kategorii: rozboje, wymuszenia i kradzieże rozbójnicze. W 2019 odnotowano 6473 przestępstwa, zaś w roku 2020 odnotowano ich 5293, czyli ponad 18 proc. mniej.

Więcej o: