Lubin. Kierowca auta osobowego nagle zmienił pas i jechał na czołowe zderzenie z tirem. Nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło w Lubinie (woj. dolnośląskie) na ulicy Legnickiej. Kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwległy pas ruchu, czym doprowadził do zderzenia czołowego z nadjeżdżającym z naprzeciwka tirem. 61-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Do tego tragicznego wypadku doszło we wtorek 15 czerwca w Lubinie. Nadal nie wiadomo, dlaczego 61-latek nagle zjechał na przeciwległy pas ruchu. Mimo starań kierowcy nadjeżdżającego z naprzeciwka tira nie udało się uniknąć czołowego zderzenia.

Zobacz wideo

Tragiczny wypadek na ul. Legnickiej, przy przejeździe kolejowym. Nie żyje 61-latek

Wypadek miał miejsce w Lubinie na ul. Legnickiej, tuż przy przejeździe kolejowym. 23-letni kierowca ciężarówki marki Man próbował uniknąć zderzenia osobówką. Policja informuje, że ostro hamował i uciekał w prawo. Niestety, mimo reakcji doszło do czołowego zderzenia. W wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 61-letni kierowca samochodu osobowego.

Wypadek w Lubinie. Droga była zablokowana wiele godzin

Ze względu na wypadek, droga prowadząca do Legnicy przez kilka godzin była zablokowana. Policjanci z lubińskiej komendy, przy współpracy z biegłym z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych, i pod nadzorem prokuratora, wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia do późnych godzin wieczornych.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze oraz wolniejszą jazdę: "Nie śpieszmy się". Zwracają również uwagę, że najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków drogowych, w których ktoś traci życie, jest prędkość. "Reguła jest dosyć prosta i oczywista: im szybciej będziemy jechać, tym większe prawdopodobieństwo, że w chwili zderzenia poniesiemy poważniejsze obrażenia" - przypominają.

Więcej o: