Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym - ile potrwa i kiedy zostaną ogłoszone wyniki?

Rozpoczyna się dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty dla wszystkich uczniów, którzy z ważnych powodów nie przystąpili do niego w terminie głównym. Na kiedy przewidziane są poszczególne testy? Co uczeń może mieć podczas egzaminu przy sobie? Kiedy zostaną ogłoszone wyniki?
Zobacz wideo Pandemia uderza w młodych. Psychiatra: Narastają w nich trudne emocje

W środę 16 czerwca o godzinie 9:00 rozpocznie się egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym. Egzamin jest obowiązkowy, by ukończyć szkołę podstawową.

Egzamin ósmoklasisty - termin dodatkowy. Dla kogo?

Egzamin w terminie dodatkowym wygląda identycznie, jak w terminie głównym, a podejść do niego muszą wszyscy, którzy z ważnych przyczyn nie zrobili tego pod koniec maja.

- Egzamin ósmoklasisty w terminie dodatkowym jest dla wszystkich tych uczniów, którzy nie przystąpili do egzaminu w terminie głównych, albo ze względów zdrowotnych, albo ze względu na jakieś przypadki losowe. Z tych trzech najważniejszych przedmiotów, czyli z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego, do każdego egzaminu przystąpi około dwa i pół tysiąca uczniów - powiedział Polskiemu Radiu Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Dodatkowy termin egzaminu ósmoklasisty. Kiedy? Ile trwa? Kiedy wyniki?

Egzamin potrwa trzy dni, w trakcie których uczniowie napiszą sprawdziany z języka polskiego, matematyk i języka obcego nowożytnego. Na każdy z testów przewidziano inny czas trwania:

  • język polski (środa, 16 czerwca, godz. 9:00) - 120 minut;
  • matematyka (czwartek, 17 czerwca, godz. 9:00) - 100 minut;
  • język obcy nowożytny (piątek, 18 czerwca, godz. 9:00) - 90 minut.

Podczas egzaminu uczeń może mieć przy sobie wyłącznie przybory do pisania (pióro lub długopis z czarnym tuszem), a podczas testu z matematyki także linijkę. Nie można jednak korzystać z kalkulatora czy słownika. Zabronione jest także wnoszenie na salę telefonów komórkowych. Wyniki egzaminu - zarówno pisanego przez ósmoklasistów pod koniec maja, jak i teraz, będą znane 2 lipca.

Więcej o: