Wydano za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Mieszkaniec Leszna wpadł, bo pokazał się w telewizji

Ukrywający się w Barcelonie mieszkaniec Leszna był od kilku lat poszukiwany w całej Europie. Nie przewidział, że na telewizyjny wywiad z nim trafi jeden z leszczyńskich policjantów. Dzięki współpracy polskich i hiszpańskich funkcjonariuszy, udało się zatrzymać mężczyznę.

31-latek pochodzący z Leszna był podejrzany o kradzież z włamaniem. Od pięciu lat poszukiwano go na podstawie listu gończego, który wydała za nim Prokuratura Rejonowa w Wolsztynie. "Leszczyńscy policjanci ustalili w prowadzonej sprawie poszukiwawczej, że podejrzany opuścił granice kraju i ukrywa się w Hiszpanii" - przekazała w komunikacie na stronie internetowej leszczyńskiej komendy oficer prasowa asp. szt. Monika Żymełka. W 2018 roku Prokuratura Okręgowa w Poznaniu na wniosek wolsztyńskiej prokuratury wydała za podejrzanym Europejski Nakaz Aresztowania.

Zobacz wideo Poprosił o założenie maseczki w autobusie, został zaatakowany

Leszno. Poszukiwany udzielił wywiadu telewizyjnego

Na ślad 31-latka natrafił jeden z leszczyńskich policjantów, podczas przeglądania pewnego popularnego kanału w internecie. Znalazł tam wywiad, którego dziennikarzowi udzielił pochodzący z Polski mieszkaniec Barcelony. Funkcjonariusz rozpoznał w nim uciekiniera z Leszna, od kilku lat poszukiwanego przez organy ścigania.

Gdy zostały przeanalizowane informacje zawarte w nagraniu i miejsce jego wykonania, leszczyńscy policjanci przekazali dokładne dane hiszpańskiej policji. Tej udało się namierzyć i zatrzymać 31-latka. "Na początku czerwca br. mężczyzna został przekonwojowany do Polski i obecnie przebywa w areszcie" - zakończyła swój komunikat rzeczniczka leszczyńskiej policji.

Więcej o: