Tomaszów Lubelski. Agresywny bóbr atakował krowy. Interweniowali strażacy [WIDEO]

Straż pożarna z Tomaszowa Lubelskiego (woj. lubelskie) otrzymała zgłoszenie o bobrze, który wdarł się na teren jednej z prywatnych posesji, gdzie zaczął atakować bydło. Zwierzę zostało schywytane. Weterynarze sprawdzą teraz, czy mały agresor choruje na wściekliznę.

W poniedziałek 14 czerwca około godziny 15 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Lubelskim otrzymał informację, że na terenie jednej z prywatnych posesji w miejscowości Żerniki (gmina Ulhówek) przebywa bóbr. Zwierzę zachowywało się agresywnie - atakowało znajdujące się w pobliżu krowy. Strażacy zamieścili w internecie nagranie z interwencji, na którym widać bobra, który wtargnął do zagrody dla bydła. Gryzoń skoczył w stronę jednej z krów. 

 

Bóbr atakował krowy. Weterynarze zbadają, czy zwierzę ma wściekliznę

- Właściciele zadzwonili po pomoc, bo trochę się bali. Na miejsce przybył jeden zastęp jednostki ratowniczo-gaśniczej z Tomaszowa Lubelskiego. Mieliśmy chwytak i klatkę metalową. Udało nam się go wypłoszyć i zagonić do tej klatki. Nie było sytuacji, aby bóbr atakował ludzi - przekazał portalowi Onet mł. bryg. mgr inż. Jacek Zwolak, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Tomaszowie Lubelskim.

Schwytane zwierzę zostało przekazane na obserwację do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Tomaszowie Lubelskim.

- Chodzi o obserwację pod kątem tego, czy nie ma przypadkiem wścieklizny. Trzeba sprawdzić. Tym bardziej że krowa, która widoczna jest na filmie, została przez niego podrapana - przekazał stacji TVN24 mł. brygadier Jacek Zwolak z KPPSP w Tomaszowie Lubelskim.

Zobacz wideo Bóbr patrolował opustoszałe ulice Mrągowa
Więcej o: