Pogoda na dziś - środa, 16 czerwca. Będzie ciepło. Termometry wskażą nawet 25 stopni

Pogoda na środę, 16 czerwca. W całym kraju termometry wskażą powyżej 20 stopni. W kilku regionach pojawią się zachmurzenia, najwięcej chmur będzie na południu Polski. To jednak dopiero zapowiedź! Prawdziwe upały przyjdą do Polski już od czwartku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiedział, że wyda dziś ostrzeżenie drugiego stopnia przed upałami dla województwa zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego i łódzkiego. Synoptycy prognozują również przelotne opady na południu Polski. 

Zobacz wideo Proste triki przyniosą Wam ulgę w upały

Prognoza pogody na środę. Na południu i zachodzie termometry wskażą nawet 25 stopni  

W środę najcieplej będzie na zachodzie i południu Polski. W Zielonej Górze, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie termometry wskażą nawet 25 stopni. Nieco chłodnej będzie na Podkarpaciu i w Łodzi - tam termometry pokażą 24 stopnie. W województwie zachodniopomorskim (okolice Szczecina), kujawsko-pomorskim (Bydgoszcz, Toruń i okolice), wielkopolskim, mazowieckim i lubelskim temperatura wyniesie 23 stopnie Celsjusza. Z kolei w Olsztynie i Białymstoku będzie 21 stopni. W środę najzimniej będzie w Trójmieście - 20 stopni.

Pogoda na dziś - środa, 16 czerwca. Będzie upalnie. Termometry wskażą nawet 25 stopniPogoda na dziś - środa, 16 czerwca. Będzie upalnie. Termometry wskażą nawet 25 stopni fot. gazeta.pl

Prognoza pogody na 16 czerwca. Przelotne opady deszczu na południu kraju

Synoptycy prognozują, że do południa chmury pojawią się w województwie wielkopolskim, łódzkim mazowieckim i świętokrzyskim, a po południu zachmurzenia są przewidywane w południowej i centralnej części Polski. Pojedyncze chmury mogą pojawić się na Warmii i Mazurach oraz na Pomorzu.  

Deszcz koło godziny 14.00 jest prognozowany w województwie dolnośląskim, opolskim, śląskim, świętokrzyskim oraz lubelskim. Wiatr będzie wiał słaby i osiągnie maksymalnie 20 km/h. 

Od czwartku w całym kraju będzie upalnie. Wysokie temperatury w dzień (nawet do 35 st. w Szczecinie), zamienią się w tropikalne noce, gdy temperatura nie będzie spadać poniżej 20 st. Celsjusza. 

Więcej o: