Nowe Ślepce. Kobieta próbowała zatrzymać złodziei, została śmiertelnie potrącona

60-letnia kobieta zmarła, próbując powstrzymać czterech mężczyzn przed kradzieżą auta. Wcześniej podejrzani mieli także pobić i skrępować dwóch innych mężczyzn. Ich motywem działania miała być zemsta.
Zobacz wideo Zatrzymał się, by udzielić pomocy pieszej. Ciężarówka jadąca za nim nie zdążyła wyhamować

Jak informuje portal GK24.pl, w miejscowości Nowe Ślepce w gminie Sławoborze (województwo zachodniopomorskie) zginęła 60-letnia kobieta, która miała zostać potrącona, gdy próbowała zatrzymać złodziei kradnących samochód. W zdarzeniu ucierpiały także dwie inne osoby.

Nowe Ślepce. Chcieli zemścić się na rodzinie - zginęła kobieta

Do zdarzenia doszło w sobotę 12 czerwca około godziny 19. Według prokuratora rejonowego z Białogardu, Jarosława Zająca, motywem działania miała być chęć zemsty. Jak podaje koszaliński portal, chodziło o "wcześniejsze zatargi na tle uczuciowym z dziewczyną z rodziny poszkodowanych".

Grupa mężczyzn w wieku od 19 do 32 lat, pochodzących z różnych stron Polski, poznała się dzień wcześniej na plaży w Kołobrzegu. W sobotę czworo zamaskowanych mężczyzn zjawiła się na posesji w Nowych Ślepcach, gdzie doszło do usiłowania kradzieży samochodu o wartości 30 tys. zł. Kiedy z domu wybiegło dwóch mężczyzn, chcących przeszkodzić w kradzieży, zostali oni pobici i skrępowani.

Śmiertelny wypadek w województwie łódzkimŁódzkie. Kobieta weszła pod jadący samochód - zginęła na miejscu

Pięć osób usłyszało zarzuty w związku ze śmiertelnym potrąceniem kobiety w Nowych Ślepcach

Następnie podejrzani mieli mieć problem z odjechaniem samochodem. Jak przekazał prokurator Zając, kiedy za kierownicą usiadł 19-latek z Bydgoszczy, udało mu się ruszyć do tyłu - akurat wtedy za autem znalazła się 60-letnia teściowa jednego z poszkodowanych mężczyzn. Kobieta zginęła na miejscu.

- Zespół ratunkowy ze względu na ewidentne znamiona śmierci nie podjął czynności medycznych - przekazała natomiast Paulina Heigel z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie portalowi twojeinfo24.pl.

Policja miała zatrzymać w związku ze sprawą pięć osób. - Wszyscy podejrzani usłyszeli na razie zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu, to czy tragiczne śmiertelne zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako zabójstwo, czy też wypadek zależy od dalszych ustaleń - przekazał prokurator Zając portalowi GK24.pl.

W sprawę ma być zamieszana także piąta osoba, której nie było jednak na miejscu zdarzenia. Jak przekazał prokurator, odpowie ona za podżeganie do czynu zabronionego.

Uratował dziecko przed potrąceniem (zrzut ekranu)Mężczyna uratował dziecko biegnące pod koła ciężarówki [WIDEO]

Więcej o: