Pogoda na dziś - wtorek, 15 czerwca. IMGW: Idzie mocna zapowiedź lata

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że już w tym tygodniu czeka nas mocna zapowiedź lata. Co prawda we wtorek na północy kraju synoptycy przewidują przelotny deszcz, ale za to w całej Polsce temperatura wyniesie powyżej 20 stopni Celsjusza.

Mimo zachmurzenia i słabego, przelotnego deszczu na północy, to będzie ciepły, letni dzień. Polska dostanie się pod wpływ wyżu znad Atlantyku, dzięki czemu do kraju zacznie napływać cieplejsze powietrze.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

IMGW: W tym tygodniu mocna zapowiedź lata. Temperatura powyżej 20 stopni Celsjusza

"Już w tym tygodniu mocna zapowiedź lata. W pierwszej połowie tygodnia słońce będzie przeplatać się z chmurami, okresami padać będzie deszcz, a nawet zagrzmi. Druga połowa tygodnia będzie ciepła i słoneczna" - pisze na Twitterze Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda. Nad Polskę nadciąga fala upałów (mapka pogodowa przedstawiająca pogodę w sobotę 19 czerwca o godzinie 16) Pogoda. Do Polski nadciąga fala upałów. W weekend nawet 34 stopnie

Z informacji IMGW wynika, że najcieplej będzie we wtorek w Zielonej Górze, gdzie termometry pokażą 25 stopni Celsjusza. We Wrocławiu, Łodzi, Warszawie i Białymstoku temperatura wyniesie 24 stopnie Celsjusza. Na południu kraju, w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim, a także w lubelskim synoptycy przewidują 23 stopnie Celsjusza. Najchłodniej będzie na północnym zachodzie Polski, gdzie termometry pokażą 21 stopni. 

Prognoza pogody na wtorek 15 czerwca. Będzie pochmurno, ale ciepłoPrognoza pogody na wtorek 15 czerwca. Będzie pochmurno, ale ciepło Fot. Gazeta.pl

Pogoda na wtorek 15 czerwca. Przelotny deszcz na północy kraju

IMGW przewiduje duże zachmurzenie niemal w całym kraju. Słońce zaświeci jedynie na północy i południowym zachodzie Polski.

We wtorek po południu na północy kraju może padać słaby, przelotny deszcz. Parasole powinni mieć przygotowani mieszkańcy województw mazowieckiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, a także pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego. Wiatr przeważnie słaby, wschodni i północno-wschodni, a nad morzem porywisty z kierunków zachodnich.

Kapitan Krystyna Chojnowska-Liskiewicz Krystyna Chojnowska-Liskiewicz nie żyje. Kim była?

Więcej o: