Pogoda. Kiedy będzie lato? Do Polski nadciąga fala upałów. W weekend nawet 34 stopnie

Czekaliśmy na lato, no to się doczekaliśmy. Idą upały. Meteorolodzy przestrzegają przed bardzo wysokimi temperaturami, jakie przeważały będą na niemal całym obszarze Polski od najbliższego czwartku do początku przyszłego tygodnia.

Po chwilowym ochłodzeniu czeka nas fala bardzo wysokiej temperatury i prawdziwie upalny początek lata. Od czwartku do Polski zacznie docierać gorące powietrze z zachodniej Europy. Najcieplej będzie na zachodnim oraz północno-zachodnim krańcu kraju - od 27 do nawet 31 stopni C. W pozostałej części temperatura nie spadnie poniżej 24 st. C.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

W piątek będzie jeszcze goręcej. Najwyższą temperaturę wskażą termometry w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim - tam możliwe nawet 32-33 stopnie. Upalnie będzie w Wielkopolsce i na Dolnym Śląsku, mieszkańcy tych regionów powinni spodziewać się 30-31 stopni. W pozostałych częściach kraju temperatura osiągnie co najmniej 26-29 st.

Pogoda. Upały w weekend. Najgoręcej na zachodzie i północnym zachodzie

Ekstremalną dla Polski temperaturę meteorolodzy przewidują na weekend. W sobotę na termometrach w niemal całym kraju zobaczymy ponad 30 stopni Celsjusza. Najniższa, choć wciąż upalna, temperatura spodziewana jest na południowym wschodzie - tam 26-27 st. C. Najgoręcej zaś będzie na zachodzie i północnym zachodzie, gdzie spodziewane są 32-34 stopnie.

Od upału nie odpoczniemy także w niedzielę, kiedy znów na prawie całym obszarze Polski dominowały będą ponad 30-stopniowe temperatury. Ponownie najcieplej będzie na zachodzie i północnym zachodzie - 32-34 st. C. W centrum 31 stopni. Nieco chłodniej będzie na wschodzie i południowym wschodzie, gdzie temperatura wyniesie maksymalnie 27-29 stopni.

Pogoda. Niższa temperatura dopiero od poniedziałku. Ale nie wszędzie

Niewielką ulgę przyniesie dopiero poniedziałek, ale tylko dla zachodniego i północno-zachodniego obszaru Polski. Wyjątkowo niskiej temperatury mogą się spodziewać mieszkańcy Koszalina, gdzie w ciągu dnia wyniesie ona 18 st. C. Od Szczecina po Wrocław i Opole temperatura oscylowała będzie w okolicach 23-25 st. Najcieplej będzie na Kujawach, Mazowszu oraz na wschodzie i południowym wschodzie - tam od 28 do 30 stopni Celsjusza.

Więcej o: