Częstochowa. Matka Boska z rękawicami bokserskimi. Wierni modlili się o sukces Polaków na Euro 2020

W sobotę na Jasną Górę dotarła Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców. Wierni przynieśli ze sobą płaskorzeźbę Matki Boskiej, która "objęta jest" bokserskimi rękawicami. - Te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi - wyjaśnił prezes KSS RP Jerzy Drynda.

Ogólnopolska Pielgrzymka Sportowców w sobotę 12 czerwca dotarła na Jasną Górę. Pątnicy modlili się o pomyślność dla Igi Świątek, która z Bethanie Mattek-Sands miały zagrać w finale debla French Open. Niestety Polka i Amerykanka przegrały z zawodniczkami z Czech.

Zobacz wideo Politycy PiS uderzają w LGBT. Rzecznik Praw Obywatelskich reaguje

Pielgrzymka sportowców na Jasną Górę. Wierni przekazali płaskorzeźbę z wizerunkiem Matki Boskiej

Przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Sportowego RP modlili się także o pomyślność reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy oraz sportowców, którzy udadzą się na Igrzyska Olimpijskie do Tokio.

- Zmówmy codziennie jedno Zdrowaś Maryja, wspierajmy naszych piłkarzy i naszych sportowców w Tokio, a gdy zawodnik będzie miał na piersi złoty medal i zagrają Mazurka Dąbrowskiego, każdy z nas będzie mógł poczuć się dumny, że jego cząstka jest w tym medalu - mówił ks. Edward Pleń.

- Tutaj na Jasnej Górze jest wielu sportowców również nas kapłanów. Jednoczymy się i zawierzamy całe nasze środowisko Matce Bożej - dodawał z kolei ks. Stanisław Kuć. - Jestem mistrzem Europy w wadze muszej w boksie federacji "Kolejarz". Wszyscy sportowcy, którzy tu zgromadziliśmy się chcemy wypraszać Boże łaski dla wszystkich ludzi, do których jesteśmy posłani - stwierdził kapłan.

Elżbieta PodleśnaUniewinnienie ws. tęczowej Matki Boskiej. Podleśna: Odczułam ulgę

Poza intencjami, wierni przynieśli na Jasną Górę także płaskorzeźbę Matki Boskiej otoczonej przez dwie rękawice bokserskie. - Te rękawice mają strzec Maryję przed złymi ludźmi - wyjaśniał prezes KSS RP Jerzy Drynda. Jest to dar od bokserów i wszystkich sportowców zjednoczonych w stowarzyszeniu. 

Dodawanie elementów niereligijnych do wizerunków świętych często budzi kontrowersje. Tak jest np. w przypadku dodawania tęczy, która kojarzona jest z LGBT. Wówczas mówi się zwykle o obrazie uczuć religijnych.

Marsz Równości w Poznaniu. Zdjęcie ilustracyjneGrunwald. Wójt wysłał list do premiera, że dwie radne są matkami lesbijek

Katolickie Stowarzyszenie Sportowe RP powstało w 1990 roku i jego celem jest dbanie o popularyzację sportu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w oparciu o zasady etyki kościoła.

Więcej o: