Ząbkowice Śląskie. Na terenie oczyszczalni znaleziono martwy płód. Policja poszukuje matki

Na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich znaleziono martwy ludzki płód. Policja próbuje ustalić tożsamość matki i prosi o pomoc w poszukiwaniach.

- W sobotę około godziny 19:30 na terenie oczyszczalni ścieków w Ząbkowicach Śląskich, w pomieszczeniu na ścieki zwanym kratownicą, pracownik oczyszczalni zauważył ludzki płód. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora - przekazała st.asp. Katarzyna Mazurek z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich.

Do ząbkowickiej oczyszczalni trafiają ścieki zarówno z miasta, jak i z okolicznych miejscowości: Tarnowa, Bobolic, Jaworka, Grochowisk oraz Pawłowic.

Ząbkowice Śląskie. Policja poszukuje matki płodu, który znaleziono na terenie oczyszczalni ścieków

Jak dodała Mazurek, wiek oraz płeć płodu zostaną ustalone po sekcji zwłok. Nie wiadomo również, co było przyczyną zgonu. 

- Każdy, kto ma pewne podejrzenia dotyczące tożsamości matki, proszony jest o jak najszybsze skontaktowanie się z organami ścigania. Gwarantujemy anonimowość - mówi rzeczniczka komendy w Ząbkowicach Śląskich.

Policja / Zdjęcie ilustracyjneNie żyje trzyletnia Zuzia z Torunia, nad którą mieli znęcać się rodzice

Informacje może przekazać służbom telefonicznie (pod numerami: 478756200, 478756222 lub 112), za pomocą poczty elektronicznej (komendant@zabkowice-slaskie.wr.policja.gov.pl) lub osobiście na komendzie.

Zobacz wideo Policjant użył broni i oddał trzy strzały podczas interwencji w Konstancinie-Jeziornej
Więcej o: