Pogoda na dziś - niedziela, 13 czerwca. Będzie znacznie chłodniej i wietrzniej

Pogoda na niedzielę, 13 czerwca. Na terenie całego kraju zrobi się chłodniej, w stosunku do dość ciepłej soboty - obniżenie temperatury będzie odczuwalne zwłaszcza na południu kraju. Dzień zapowiada się dość wietrznie i pochmurnie. Sprawdź pełną prognozę pogody na dziś!
Zobacz wideo Pogoda na dziś - niedzielę, 13 czerwca. Chłodniej i wietrzniej

W niedzielę (13 czerwca) w całym kraju nastąpi ochłodzenie. Temperatura maksymalna w cieniu w niedzielę 13 czerwca wyniesie w Polsce od 15 do 19 stopni. Na najwyższe wartości na termometrach mogą liczyć mieszkańce Bydgoszczy.

Prognoza pogody na niedzielę. Będzie chłodno w całym kraju

Prognoza pogody na 13 czerwcaPrognoza pogody na 13 czerwca Fot. Agencja Gazeta

W niedzielę 13 czerwca w godzinach porannych temperatura oscylować będzie wokół 14 stopni i z biegiem czasu nieznacznie się podwyższy. W ciągu dnia wartości nie przekroczą 19 stopni w cieniu. Nieco wyższe wartości notować będziemy w północnej części kraju, choć wszędzie będą one dość zbliżone. Najcieplej będzie w Bydgoszczy, gdzie na termometrach zobaczymy 19 stopni. Nieco zimniej - 18 stopni - w Trójmieście, Olsztynie i Warszawie. 17 stopni spodziewać mogą się mieszkańcy Szczecina, Poznania i Lublina. Najniższe wartości odnotowywane będą w Katowicach, Krakowie i Zielonej Górze - tam zaledwie 15 stopni w ciągu dnia. W Rzeszowie, Kielcach, Wrocławiu oraz Łodzi także niewiele cieplej - 16 stopni.

Burza / zdjęcie ilustracyjneGrzmi i pada. Temperatura w dół. A w Warszawie oberwanie chmury

Pogoda na dziś. W niedzielę 13 czerwca będzie wietrznie i pochmurno

W całym kraju możliwe przelotne opady deszczu i duże zachmurzenia. Przez większość dnia w kraju wiać będzie umiarkowany, a miejscami nawet dość silny, wiatrInstytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w Polsce wschodniej i północno-wschodniej pogoda będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka, a na pozostałym obszarze kraju warunki biometeorologiczne będą "na ogół niekorzystne", choć w drugiej połowie dnia będą stopniowo słabnąć.

Jezioro SławskieTemperatura wody w jeziorach rośnie. W wielu miejscach już ponad 22 stopnie

Więcej o: