Papuga wnikliwie "kontrolowała" policjantów. Została "aresztowana" i przewieziona do lecznicy

Jarosławscy policjanci uczestniczyli w interwencji drogowej. W trakcie pełnienia służby w miejscowości Łapajówka (woj. podkarpackie) ich pracy przyglądał się nietypowy obserwator. Na policyjnym motocyklu usiadła papuga, która intensywnie "kontrolowała" służbę funkcjonariuszy.

Choć na co dzień policjanci działają, by zapewnić ochronę ludziom, czasem zdarzają się sytuacje, że potrzebna jest pomoc innym stworzeniom, które znalazły się w potrzebie.

Zobacz wideo Próbował jechać na rowerze, ale był zbyt pijany. W końcu upadł, uszkodził cudzy samochód i wymagał pomocy

Podkarpacie. Papuga przyglądała się pracy policjantów

W piątek (11 czerwca) przed południem nietypową interwencję podjęli funkcjonariusze ruchu drogowego: mł. asp. Dariusz Jucha i st. sierż. Dariusz Romaniak z jarosławskiej policji (woj. podkarpackie).

Jak podaje policja, w czasie pełnienia służby w miejscowości Łapajówka w województwie podkarpackim (gmina Zarzecze) do kontrolujących ruch drogowy policjantów przyleciała… błękitna papużka falista. Ptak usiadł na jednym z motocykli i wnikliwie "kontrolował" pracę funkcjonariuszy. Egzotyczne stworzenie było oswojone i nie bało się policjantów. Zainteresowane ich pracą przelatywało z jednego motocykla na drugi.

Policjanci "zaaresztowali" papugę i oddali w ręce weterynarzy

Aby zapewnić papużce falistej bezpieczeństwo, mł. asp. Dariusz Jucha i st. sierż. Dariusz Romaniak z podkarpackiej policji postanowili zabezpieczyć stworzenie. Papuga została złapana i przewieziona do lecznicy dla zwierząt we wsi Szówsko (woj. podkarpackie, gmina Wiązownica). Funkcjonariusze przekazali ptaka weterynarzom, gdzie w bezpiecznych warunkach ciekawska, zgubiona papużka czeka na odbiór przez właściciela.

Policjanci przypominają, że w przypadku nieodpowiedzialnego sprawowania opieki nad zwierzętami, właścicielom grozi mandat karny. W szczególnych przypadkach nawet zarzuty karne za znęcanie się nad zwierzęciem. 

***

Nie bądź obojętny! Jeśli zauważysz zwierzę znajdujące się w sytuacji zagrażającej jego życiu lub zdrowiu poinformuj policjantów, dzwoniąc pod numer tel. alarmowego 112.

Więcej o: