Rędziny. 7-latek niemal potrącony na przejściu. Odpowie nie tylko kierowca, ale również rodzice chłopca

Przed kilkoma dniami media obiegło wstrząsające nagranie z przejścia dla pieszych w Rędzinach, na którym widać 7-latka niemal potrąconego przez kierowcę volkswagena. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. To jednak nie koniec tej historii, bo odpowiedzieć mogą też inni bohaterowie zdarzenia - rodzice chłopca, a także kobieta, która zaparkowała auto w pobliżu przejścia.

Na trzy miesiące do aresztu trafił 39-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który 6 czerwca nie ustąpił pierwszeństwa pieszym na przejściu w Rędzinach koło Częstochowy (woj. śląskie). Przez to niemal potrącił jadącego hulajnogą 7-letniego chłopca.

Jak się okazało, mężczyzna miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. W przeszłości pod wpływem alkoholu doprowadził do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Zatrzymany kierowcaRędziny. Prawie potrącił dziecko na pasach. Zaskakujące informacje o kierowcy

Komenda Miejska Policji w Częstochowie poinformowała w piątek, że niektóre materiały z toczącego się postępowania zostaną skierowane do sądu rodzinnego i nieletnich. Chodzi o hulajnogę elektryczną, którą na przejściu dla pieszych poruszał się 7-latek.

"Zgodnie z nowymi przepisami hulajnoga elektryczna jest pojazdem napędzanym elektrycznie i zabronione jest poruszanie się nim po drodze dziecka w wieku do 10 lat oraz przejeżdżanie wzdłuż po przejściu dla pieszych" - przypominają policjanci. Jak dodają, "czynności będą również prowadzone pod kątem naruszenia tego zakazu przez opiekunów 7-latka".

Zobacz wideo Wyprzedzał na przejściu dla pieszych, niemal potrącił dziecko. Stanie przed sądem

Rędziny. O krok od tragedii na przejściu dla pieszych

Uwagę funkcjonariuszy zwróciła również skoda zaparkowana przed przejściem dla pieszych. Policjanci zaznaczają, że zgodnie z przepisami niedozwolone jest parkowanie w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania lub przejścia dla pieszych. Policja prowadzi czynności wyjaśniające.

"Komenda Miejska Policji w Częstochowie wystąpi również do zarządcy drogi w sprawie wyznaczonego miejsca parkingowego w rejonie przejścia dla pieszych" - czytamy w komunikacie.

Więcej o: