Ewakuacja Sądu Najwyższego. "Anonimowy telefon informujący o ładunkach wybuchowych"

"W związku z anonimowym telefonem informującym o umieszczeniu w kompleksie urbanistycznym SN ładunków wybuchowych, zarządzona została jego ewakuacja" - poinformował Sąd Najwyższy.

Jak dodano w komunikacie na Twitterze, czynności sprawdzające służb potrwają co najmniej do godziny 14:30.

Biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji w rozmowie z "Wprost" poinformowało, że zgłoszenie do funkcjonariuszy wpłynęło w piątek o godz. 11:19. - Teraz na miejscu policjanci wykonują rozeznanie pirotechniczne, na polecenie kierownika obiektu zarządzono ewakuację - przekazali policjanci.

Jak podaje "Wprost", wewnątrz budynku słychać komunikat: "Uwaga, uwaga, w budynku zostało wykryte zagrożenie. Proszę natychmiast opuścić budynek, korzystając z oznakowanych dróg i wyjść ewakuacyjnych".

Symbol błyskawicy ze Strajku Kobiet (zdjęcie ilustracyjne)Łódź. Dyrektor zakazał używania symbolu błyskawicy. Teraz wróci do pracy

Kolejny alarm bombowy w SN

To kolejny alarm bombowy w ostatnim czasie. Sąd Najwyższy w Warszawie został ewakuowany 11 maja. "Na skutek uzyskanej przez pocztę elektronicznej informacji o umieszczeniu w budynku Sądu Najwyższego ładunku wybuchowego, Pierwsza Prezes SN zarządziła ewakuację budynku" - podawał wtedy SN na Twitterze. Wówczas miała zostać wydana uchwała ws. kredytów frankowych.

Kokaina w bananachKokaina w bananach, które trafiły do sklepów. Znana sieć potwierdza

Więcej o: