Wyciek w elektrowni Jaworzno. Duże zadymienie budynku

Na terenie elektrowni Jaworzno doszło do wycieku oleju hydraulicznego - informuje RMF FM. Nikomu się nic nie stało.
Zobacz wideo Wcześniejsze zamknięcie kopalni w Turowie? Komentuje wiceminister klimatu

Do zdarzenia doszło w piątek około 10:00. RMF FM podaje, że olej hydrauliczny dostał się na rozgrzaną instalację, co spowodowało silne zadymienia. Money.pl informuje z kolei, że pracownicy elektrowni zauważyli ogień, jednak ten został szybko ugaszony.

- Nastąpiło rozszczelnienie instalacji układu regulacyjnego, co spowodowało wyciek płynu hydraulicznego na rozgrzany rurociąg pary, w konsekwencji czego doszło do zadymienia. Zadziałały układy przeciwpożarowe i automatycznego powiadomienia straży pożarnej. Sytuacja została natychmiast opanowana. Nie było zagrożenia dla ludzi i środowiska - powiedziała, jak cytuje Jaworznicki Portal Społecznościowy, Patrycja Hamera, rzeczniczka prasowa Tauron Wytwarzanie.

Nikomu nic się nie stało

Na miejsce przyjechało 18 zastępów straży pożarnej. Strażacy przekazali dziennikarzom rozgłośni, że nikomu nic się nie stało, a sytuacja została już opanowana. Pracownicy elektrowni ewakuowali się jeszcze przed przyjazdem służb.

Elektrownia Jaworzno III należy do Tauron Polska Energia SA. Jest jedną z najnowocześniejszych i największych elektrowni tak w województwie śląskim. Wyposażona jest w sześć bloków energetycznych o łącznej mocy zainstalowanej 1 535 MW - podaje Money.pl.

Więcej o: