Kokaina w bananach. Znaleziono je m.in. w sklepach na Mazowszu i Śląsku. Znana sieć potwierdza

Policjanci z Komendy Stołecznej Policji poinformowali, że w kilku supermarketach znajdujących na terenie województw mazowieckiego i śląskiego znaleziono kokainę ukrytą w paczkach z bananami. Wartość narkotyków oszacowano na 30 milionów złotych. Polsat ustalił, że sieć, w której znaleziono banany z kokainą, to Carrefour. "W jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - przekazało biuro prasowe Carrefoura.
Zobacz wideo Legalizacja marihuany zmniejsza jej spożycie wśród młodzieży

Jak nieoficjalnie ustalił reporter RMF FM, 160 kilogramów narkotyku wraz z bananami trafiło najpierw do hurtowni w Rawie Mazowieckiej. Pakunki z kokainą odkryli pracownicy kilku warszawskich marketów znanej sieci, najpierw w sklepie na Śródmieściu, później również na Mokotowie i Bielanach. Wkrótce zaczęły napływać zawiadomienia z podwarszawskich miejscowości. Narkotyki miały trafić także do Tomaszowa Mazowieckiego oraz Wielunia w Łódzkiem. W hurtowni w Rawie Mazowieckiej, która przyjęła transport bananów z narkotykami, znaleziono łącznie 120 kilogramów kokainy. Wartość narkotyków oceniono na 30 mln złotych.

Stegna. 22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Służby apelują o ostrożnośćStegna. 22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Służby apelują o ostrożność

Narkotyki w bananach. Kokaina warta 30 milionów złotych

Doniesienia te potwierdzili funkcjonariusze. "Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KSP zabezpieczyli ponad 160 kg kokainy. Narkotyki ujawniono w kilku punktach jednej z sieci sklepów. Wartość narkotyków przekroczyła 30 mln złotych. Dzisiaj czynności są kontynuowane" - przekazali policjanci na Twitterze. Stołeczna policja poinformowała ponadto, że od początku roku mundurowi zabezpieczyli już blisko pół tony narkotyków.

Polsat ustalił, że sieć, w której znaleziono banany z kokainą, to Carrefour. "Potwierdzamy, że w czwartek, 10 czerwca br. w godzinach popołudniowych, w jednym z naszych sklepów w Warszawie, pracownicy znaleźli podejrzane paczki w świeżej dostawie bananów" - poinformowało Biuro Prasowe Carrefour Polska w rozmowie z Polsat News.

Kokaina w bananach, które trafiły do sprzedaży. Znaleziono je w sklepach na Mazowszu i Śląsku, znana sieć potwierdza"

Zatrzymany kierowcaRędziny. Prawie potrącił dziecko na pasach. Zaskakujące informacje o kierowcy

Kokaina w bananach. To nie pierwszy przypadek

To nie pierwszy raz, gdy w kartonach z bananami znaleziono narkotyki. W ubiegłych latach zdarzyło się kilka podobnych przypadków, m.in. w 2018 roku, kiedy w sklepie spożywczym w Sokołowie Podlaskim (woj. mazowieckie) i w kilku sklepach w woj. łódzkim oraz dolnośląskim odkryto pomiędzy owocami łącznie 30 kg kokainy pochodzącej z Ekwadoru. Innym razem, w 2020 roku, 19 kg kokainy wartej 5 mln złotych znaleziono w markecie w Ostrowie Wielkopolskim.

Więcej o: