Świętokrzyskie. Kierowca busa wjechał prosto pod pociąg. Przejazd kolejowy nie był strzeżony

W czwartek o godzinie 8 doszło do bardzo groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca busa wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg na ulicy Zamkowej w Ćmielowie (w powiecie ostrowieckim). Pociąg rozbił przód busa, ale kierowcy na szczęście nic się nie stało. Przejazd kolejowy był niestrzeżony.

Kolizja w Ćmielowie wyglądała bardzo groźnie, ale na szczęście nie zakończyła się tragedią. Kierowcy busa, który wjechał prosto pod nadjeżdżający pociąg, nic się nie stało.

Zobacz wideo Myślała, że ma pierwszeństwo, zajechała drogę ciężarówce. Tak nie powinno włączać się do ruchu

Bus wjechał pod nadjeżdżający pociąg. Kierowca tłumaczył, że się zagapił

Młodszy aspirant Rafał Dobrowolski z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim poinformował, że bus dostawczy wjechał na torowisko tuż przed lokomotywę jadącą od Ostrowca. Pociąg nie miał żadnych szans na wyhamowanie. Maszynista nie mógł nic zrobić, a lokomotywa roztrzaskała przód samochodu. Na szczęście, kierowcy busa nic nie stało. Mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń - poinformowało RMF 24.

Maszynista nie był pod wpływem alkoholu. Kierowca busa przyznał, że przyczyną kolizji był fakt, że się zwyczajnie zagapił.

Wypadek w województwie dolnośląskimPolicja ustaliła tożsamość sprawcy wypadku, w którym zginął 3-latek

Wypadki na przejazdach kolejowych. Dane UTK

Według danych Urzędu Transportu Kolejowego, w poprzednim roku na przejazdach kolejowych i torach, odnotowano 425 wypadków (w tym sześć poważnych). To o 19 proc. mniej niż w 2019 r. (doszło do 525 wypadków, z czego cztery poważne). UTK wskazuje, że najwięcej wypadków ma miejsce podczas nielegalnych przejść przez tory i na przejazdach kolejowych.

policja - zdjęcie ilustracyjneŚmiertelny wypadek w Gdańsku. Nieoficjalnie: To biznesmen spod Olsztyna

Na przejazdach kolejowych należy zachować szczególne środki ostrożności. Jak informują PKP Polskie Linie Kolejowe, bezpieczeństwo na sieci kolejowej to jeden z priorytetów działań PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. W celu poprawy bezpieczeństwa PKP szkoli personel, remontuje i modernizuje przejazdy oraz buduje bezkolizyjne tunele i wiadukty.

Więcej o: