Pogoda na dziś - piątek, 11 czerwca. Czeka nas słoneczny dzień, ale pojawią się burze

Pogoda na dziś - piątek, 11 czerwca. Synoptycy prognozują, że czeka nas kolejny dzień z wysoką temperaturą. W niektórych regionach Polski termometry pokażą nawet 24 stopnie Celsjusza. Dobrą aurę mogą zepsuć jednak burze, które pojawią się w południowej i wschodniej Polsce.

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że w piątek 11 czerwca wyż znad Atlantyku będzie umacniał swój wpływ nad Polską. Do kraju napłynie wilgotniejsze powietrze z zachodu, które spowoduje, że może pojawić się więcej chmur niż w ciągu kilku ostatnich dni. Chmury ani burze, pojawiające się w niektórych regionach Polski, nie powinny jednak wpłynąć na temperaturę, która w całym kraju będzie się utrzymywać na poziomie powyżej 20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Aplikacje do sprawdzania pogody

Zaćmienie słońcaZaćmienie Słońca. Pojawiają się pierwsze zdjęcia

Pogoda na piątek - 11 czerwca. Dzisiaj maksymalnie 24 stopnie Celsjusza

Meteorolodzy wskazują, że w piątek w całej Polsce będzie słonecznie, ale gdzieniegdzie mogą pojawić się chmury. Najwyższej temperatury doświadczą mieszkańcy zachodniej Polski. Termometry w Poznaniu, Zielonej Górze, ale również we Wrocławiu i Bydgoszczy pokażą 24 stopnie Celsjusza. Odrobinę chłodniej będzie w centralnej i wschodniej części kraju. W województwach mazowieckim, lubelskim i podlaskim będą 23 stopnie. Jeden stopień mniej będzie w Rzeszowie, Kielcach, Łodzi, Opolu i Szczecinie. Najniższą temperaturę pokażą termometry w Katowicach, gdzie będzie tylko 20 stopni. 

IMGW ostrzega przed burzami. Prędkość wiatru może osiągnąć 60 km/h

Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega, że w piątek mogą pojawić się burze, którym będą towarzyszyły opady deszczu. Burze pojawią się we wschodniej (województwa lubelskie i warmińsko-mazurskie) oraz południowej (województwa małopolskie i śląskie) części kraju. Wyładowaniom atmosferycznym może towarzyszyć silny północny wiatr, osiągający prędkość nawet do 60 km/h. 

Kołobrzeg (zdjęcie ilustracyjne)Kołobrzeg. Utonął 68-letni mężczyzna. Plażowicze zauważyli dryfujące ciało

Więcej o: