Dolny Śląsk. Pościg policji za pijanym kierowcą jak z filmu akcji [WIDEO]

Policjanci przez kilka kilometrów próbowali zatrzymać w czwartek pijanego kierowcę samochodu osobowego. Pędził drogą krajową nr 8. Na nagraniu, które zarejestrowało fragment zdarzenia widać, jak funkcjonariusze oddali kilka strzałów w kierunku pojazdu.

Kierowcę udało się w końcu policjantom zatrzymać na S8 w Bardzie (woj. dolnośląskie). W akcji wzięły udział dwa radiowozy policji - nieoznakowany i oznakowany. 

Policjanci rozpoczęli pościg za pijanym kierowcą

Jak informuje portal zabkowice.express-miejski.pl, przed godziną 10.30 policjanci otrzymali zgłoszenie, że w miejscowości Lutomierz (pow. ząbkowicki) pijany kierowca wjechał w słup znajdujący się przy drodze i odjechał z miejsca zdarzenia.

 

Na miejsce skierowano patrol policji, który zauważył opisywany pojazd poruszający się w ich kierunku. - Funkcjonariusze zawrócili i rozpoczęli za mężczyzną pościg, gdyż ten ignorował wydawane przez nich sygnały świetlne i dźwiękowe wzywające do zatrzymania się - przekazała portalowi Katarzyna Mazurek z ząbkowickiej policji. I dodała, że pościg trwał przynajmniej kilkanaście kilometrów.

Zobacz wideo Pościg policji za skradzionym BMW. Była broń, kajdanki i blokada policyjna

Policjanci z Dolnego Śląską musieli oddać strzały w kierunku samochodu 

Kierowca z Lutomierza jechał w kierunku Ząbkowic Śląskich, następnie skręcił do miejscowości Tarnów, aż w końcu wyjechał na S8 w kierunku Kłodzka, tam policjantom udało się zatrzymać mężczyznę. Po chwili kierowca próbował uciec, wtedy policjanci oddali strzały w kierunku pojazdu, strzelali też w opony, które zostały uszkodzone.

Kierowca został zatrzymany sto metrów dalej. Okazało się, że 44-latek miał w organizmie trzy promile alkoholu. - W wyniku zatrzymania doznał niegroźnych obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala. Policjantom nic się nie stało - wyjaśniła Katarzyna Mazurek.

Więcej o: