Śląskie. Rozpędzony samochód niemal potrącił dziecko na przejściu dla pieszych [WIDEO]

Na drodze w Rędzinach koło Częstochowy rozpędzony kierowca osobówki nie ustąpił pierwszeństwa na pasach. Niewiele brakowało, a sytuacja mogłaby skończyć się tragicznie. Policji udało się jednak ustalić tożsamość i zatrzymać mężczyznę, który kierował autem. Okazuje się, że 39-latek nie ma prawa jazdy.
Zobacz wideo Rozpędzony samochód nieomal potrącił dziecko na przejściu na pieszych

Jak podaje Komenda Miejska Policji w Częstochowie, w niedzielę 6 czerwca doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze krajowej numer 91 w Rędzinach. Rozpędzony samochód wjechał na przejście dla pieszych z dużą prędkością i niemal uderzył w pieszych, którym nie ustąpił pierwszeństwa.

Śląskie. O włos od tragedii. Kierowca z ogromną prędkością wjechał na pasy

Na nagraniu z monitoringu widać pędzące auto, które wyprzedza cztery samochody, które zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Kierowca osobówki wjeżdża na przejście dla pieszych, po którym idzie już kilka osób - w tym dziecko na hulajnodze, która otarła się o samochód. Widać, jak przestraszony chłopiec odskakuje, porzucając pojazd na jezdni. W środę 9 czerwca kłomnickim policjantom udało się ustalić, kto kierował pojazdem.

Policja zatrzymała 39-letniego kierowcę, który naraził pieszych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, że jest to mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który nie posiada prawa jady i już wcześniej był karany za szereg przestępstw i wykroczeń. W czwartek mężczyzna usłyszy zarzuty od prokuratury. Grozi mu do trzech lat więzienia.

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Warszawa. Kolizja na Pradze. Nieoficjalnie: Auto należy do Kancelarii Sejmu

Policja apeluje do pieszych o ostrożność podczas korzystania z pasów

Policja apeluje o ostrożność i przypomina, że na drodze zawsze należy kierować się zasadą ostrożności i  ograniczonego zaufania. Przed wejściem na jezdnię trzeba kilkukrotnie rozejrzeć się w obie strony i upewnić, że kierowcy dostrzegli naszą obecność i ustąpią nam pierwszeństwa. Będąc na środku jezdni, należy rozejrzeć się raz jeszcze.

Przypominamy, że od 1 czerwca obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Więcej na ich temat przeczytać można TUTAJ. "Przestrzegajcie podstawowych zasad bezpieczeństwa i zachowajcie czujność, mając na uwadze to, że niestety nie wszyscy kierujący przestrzegają przepisów i kierują się rozsądkiem oraz wyobraźnią na drodze" - dodaje policja.

Łódź. Zaginęła 17-letnia Daria. Policja apeluje o pomoc przy poszukiwaniachŁódź. Zaginęła 17-letnia Daria. Policja apeluje o pomoc

Więcej o: