Szczecin. Niespotykane zjawisko na niebie. Elektrownia wyjaśnia: Wszystko przez kunę [WIDEO]

W ubiegłym tygodniu w Szczecinie doszło do niecodziennego zdarzenia. Na niebie pojawił się duży rozbłysk, który jak się okazuje, spowodowany był zwarciem w instalacji elektrycznej. Wywołało je natomiast wtargnięcie kuny na szynoprzewody transformatora.

"Zdarzenie nie miało wpływu na produkcję energii elektrycznej i ciepła w Elektrociepłowni Pomorzany, ponieważ zwarcie nastąpiło na instalacji niepracującego wówczas bloku. Układ zabezpieczeń zadziałał prawidłowo, wyłączając transformator w trybie awaryjnym" - wyjaśnił Zespół Elektrowni Dolna Odra - PGE GiEK S.A., do którego należy EC Pomorzany.

 

Kuna wtargnęła na teren elektrowni i spowodowała rozbłysk 

Jak donosi portalwszczecinie.pl, w nocy ze środy na czwartek 3 czerwca nastąpił w Szczecinie krótki, ale intensywny rozbłysk nad EC Pomorzany. Moment ten uchwyciły kamery monitoringu miejskiego. Jak udało się ustalić portalowi, do rozbłysku doszło w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej, który spowodowała kuna. 

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na lipiec. "Miesiąc powyżej normy termicznej"

- 3 czerwca 2021 r. ok. godz. 00:22 w EC Pomorzany nastąpiło zwarcie instalacji elektrycznej jednego z bloków energetycznych, w wyniku przedostania się kuny na szynoprzewody transformatora - przekazała portalowi rzeczniczka prasowa PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Sandra Apanasionek. 

Zobacz wideo Będą zmiany w ustawie o fotowoltaice? Emilewicz zapowiada korekty
Więcej o: