Śląsk. Zaginiona 12-latka z Zabrza odnaleziona "cała i zdrowa"

Policjanci z Zabrza (woj. śląskie) poinformowali, że odnaleźli zaginioną Patrycję. 12-latka po raz ostatni była widziana we wtorek 8 czerwca w towarzystwie ok. 30-letniej kobiety na placu przy szkole podstawowej. Dzień później odnalazł ją policjant dzielnicowy.

"Zaginiona 12-latka z Zabrza cała i zdrowa została odnaleziona przez dzielnicowego. Dziękujemy za udostępnianie informacji" - przekazała śląska policja tuż przed godz. 13 na Twitterze. 

Śląsk. Policja odnalazła zaginioną Patrycję. Dziewczynka zaginęła we wtorek

"Zabrzańscy policjanci poszukują 12-letniej Patrycji. Dziewczynka ostatni raz była widziana we wtorek między godziną 18.00 a 19.00 na placu Szkoły Podstawowej numer 16 przy ulicy Józefa Lompy w Zabrzu w towarzystwie kobiety w wieku około 30-lat" - informowała w środę Śląska Policja na swojej stronie internetowej

Prognoza pogody - burze nad Polską 9 czerwca 2021 (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie jest burza? IMGW ostrzega przed nawałnicami na wschodzie i południu

Zaginiona 12-latka ma szczupłą budowę ciała, ciemne długie rozpuszczone włosy oraz niebieskie oczy. Jej znakiem szczególnym jest znajdująca się na prawym policzku blizna. W dniu zaginięcia ubrana była w czarną koszulkę, czapkę dżokeja czarną z literą H, spodnie czarne legginsy z dziurami, buty różowe adidasy i maseczkę czarną z czaszką. Na prawym kolanie posiada również czarny stabilizator. 

Każdy, kto może mieć jakiekolwiek informacje na temat miejsca przebywania zaginionej, proszony jest o kontakt z Komendą Miejską Policji w Zabrzu 47 8543 255, lub z najbliższą jednostka Policji pod numer telefonu alarmowego 997, lub 112 - alarmowała policja. 

Wrocław. Bank, w którym doszło do wybuchuWrocław. Wybuch w jednym z banków. Witryny wyleciały w powietrze

Informacja o zaginięciu nastolatki pojawiła się również na profilu SOS Zaginięcia w mediach społecznościowych. Jak wskazywał portal poszukiwawczy, dziewczynka jest osobą z niepełnosprawnością w stopniu lekkim i musi przyjmować lekarstwa. Jest również bardzo ufna. W udostępnienie informacji zaangażowało się wielu internautów. Jak ogłoszono, dziewczynka odnalazła się w środę. 

"Kochani, właśnie otrzymaliśmy wspaniałą wiadomość. 12-letnia Patrycja, która zaginęła 8 czerwca w Zabrzu, została odnaleziona cała i zdrowa. Dziękujemy wszystkim za pomoc w udostępnieniach postu" - zaktualizowano wpis w mediach społecznościowych. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?
Więcej o: