Ustka. Wózek z niemowlęciem spadł z falochronu na beton. "Był pozostawiony bez nadzoru"

W poniedziałek po południu na falochronie zachodnim w Ustce zdarzył się wypadek. Wózek z ośmiomiesięcznym chłopczykiem spadł prosto na beton, dziecko natychmiast przewieziono do szpitala.

Chłopiec w momencie wypadku był pod opieką matki. Policja wszczęła czynności w kierunku artykułu 160. Kodeksu karnego, który traktuje o narażeniu na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Zobacz wideo Gdańsk i Ustka pod wodą? Ekspertka: To realny scenariusz

Ustka. Policja bada okoliczności wypadku. Nie wiadomo, czy wózek zjechał sam

Do wypadku doszło w poniedziałek około godziny 18. - Na miejsce natychmiast pojechały służby ratunkowe. Dziecko zostało odwiezione do szpitala, gdzie trwają badania. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Badanie alkomatem wykazało, że matka była trzeźwa - mówiłą cytowana przez gp24.pl Monika Sadurska, rzeczniczka słupskiej policji.

Pożar łodzi na jeziorze ŚniardwyPożar łodzi na jeziorze Śniardwy. Trzy osoby trafiły do szpitala

Funkcjonariusze jeszcze nie wiedzą, jak doszło do tego, że wózek z niemowlęciem spadł na beton. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że wózek z dzieckiem został pozostawiony bez nadzoru i spadł na niższy poziom falochronu - mówiła Monika Sadurska. Stan chłopca lekarze określili jako dobry i pozostawili go w szpitalu na obserwacji.

Ustka. Takie wypadki już się zdarzały

Takie wypadki już się w Ustce zdarzały. Najpierw w 2017 roku, kiedy wózek z 3,5-miesięczną dziewczynką stoczył się z falochronu prosto do morza. Dziewczynkę uratował przypadkowy przechodzeń. Dwa lata później, kiedy w 2019 roku 61-letnia kobieta z 2-letnim wnuczkiem na rękach spadła z wysokości dwóch metrów na beton - przypomina Radio ZET

Olsztyn. Znany biznesmen zginął w wypadku (policja - zdjęcie ilustracyjne)Śmiertelny wypadek w Gdańsku. Nieoficjalnie: To biznesmen spod Olsztyna

Kobieta trafiła w ciężkim stanie do szpitala, odniosła poważne obrażenia. Dziecko natomiast nie ucierpiało bardzo w czasie upadku  - pisze ustka.naszemiasto.pl.

Więcej o: