Urzędnicy znaleźli sposób na promocję spisu powszechnego. Ma w tym pomóc flash mob za 32 tys. zł

Urząd Statystyczny w Warszawie szuka firm, które pomogą mu w wypromowaniu Narodowego Spisu Powszechnego w woj. mazowieckim. W planach m.in. wystawy plenerowe, billboardy, a także flash mob, czyli, jak czytamy w dokumentach, "krótkotrwałe zdarzenie, ciekawe i zaskakujące dla przypadkowych świadków".

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań jest przeprowadzany od 1 kwietnia i będzie trwał do 30 września. Udział jest obowiązkowy, na pytania można odpowiedzieć przez internet, telefonicznie lub w rozmowie z rachmistrzem.

Urząd Statystyczny w Warszawie szuka obecnie firm, które pomogłyby rozpropagować spis na Mazowszu. Na ten cel przeznaczy łącznie blisko 300 tys. zł (bez VAT). Urzędnicy chcą m.in. postawić sześć stanowisk spisowych w sąsiedztwie Bulwarów Wiślanych i emitować reklamy w tamtejszych lokalach. W planach są też m.in. reklama zewnętrzna na bilbordach i na tyłach autobusów w Radomiu i Płocku oraz reklamy w prasie lokalnej.

Zobacz wideo Nitras o powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Flash mob w Warszawie

Urzędnicy postawili też na nieco bardziej oryginalne rozwiązanie. Zamierzają zapłacić 32 tys. zł za organizację flash mobu w stolicy. Jak tłumaczy Urząd Statystyczny w Warszawie, chodzi konkretnie o "sztuczny tłum ludzi gromadzących się niespodziewanie w miejscu publicznym w celu przeprowadzenia krótkotrwałego zdarzenia, ciekawego i zaskakującego dla przypadkowych świadków".

Kwota może się wydawać niebagatelna, niemniej koszt organizacji takiego wydarzenia może również nie być niski. Organizator będzie musiał bowiem pokryć koszty m.in. zatrudnienia uczestników, przeprowadzenia prób, zadbania o kwestie bezpieczeństwa statystów i świadków, przygotowania relacji filmowej z flash mobu, a następnie promowania tej relacji w mediach społecznościowych.

Urzędnicy podkreślają, że "wydarzenie powinno łączyć elementy artystyczne i informacyjne". Ma się ono odbyć do 15 lipca.

Więcej o: