Danuta Holecka nieobecna na antenie TVP. Nie ma jej w grafiku "Wiadomości" także na czerwiec

Danuta Holecka ostatnio pojawiła się na ekranie pod koniec kwietnia. Wtedy po raz ostatni dziennikarka poprowadziła wydanie "Wiadomości" TVP. Jak podają WirtualneMedia.pl, powodem nieobecności mają być problemy zdrowotne prezenterki.

Szefowa "Wiadomości" po raz ostatni poprowadziła ten program w TVP  pod koniec kwietnia. Na samym początku informowano, że nieobecność dziennikarki wynika z konieczności odebrania zaległego urlopu. Zapewniano też, że Danuta Holecka wróci na ekrany w czerwcu.

Zobacz wideo Czy TVP cenzuruje polityków Zjednoczonej Prawicy?

"Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi"

Z ustaleń dziennikarzy Wirtualnych Mediów wynika, że Danuty Holeckiej nie ma także w grafiku prezenterów na czerwiec. - Nie wiadomo, czy będzie prowadzić program w tym miesiącu. W czerwcu nie ma jej na grafiku. Przynajmniej na razie. Nieobecność Holeckiej jest związana z powodami zdrowotnymi, nie kadrowymi - powiedział portalowi jeden z dziennikarzy "Wiadomości".

Danuta HoleckaDanuta Holecka od miesiąca nie prowadzi "Wiadomości" w TVP. Co się stało?

"Od naszych rozmówców z Placu Powstańców słyszymy, że nieobecność Holeckiej w żaden sposób nie jest związana z kwestiami politycznymi. Dziennikarze TVP nie chcą jednak wypowiadać się za samą zainteresowaną" - czytamy na portalu.

Główne wydania "Wiadomości" w TVP prowadzone są obecnie przez Edytę Lewandowską i Michała Adamczyka. Program ten w maju był drugim najchętniej oglądanym serwisem informacyjnym w Polsce - stało się tak mimo tego, że o 18,42 proc. zmalała oglądalność tego formatu. W maju 2021 roku liczba widzów wyniosła 2,38 mln, co stanowi spadek o 538 tys. rok do roku.

Danuta Holecka we wnętrzu Białego Domu, które zostało wygenerowane komputerowoKolejne drwiny z "Wiadomości" TVP. Danuta Holecka pojawiła się w Białym Domu

Danuta Holecka jako dziennikarka związana była wyłącznie z Telewizją Polską. Dotychczas prowadziła takie programy jak: "Dziś wieczorem", "Minęła dwudziesta", "Gość Wiadomości", "Oczy w oczy", "Rozmowę Polonii" czy "Kwadrans polityczny" w TVP1, TVP Info oraz TVP Polonia. Na początku 2016 roku, kiedy prezesem TVP został Jacek Kurski, ponownie została prezenterką głównego wydania "Wiadomości". W 2018 roku została powołana do Komisji Etyki TVP S.A.

Więcej o: