Koperniki. Proboszcz złożył rezygnację. "Jeśli ktoś został pokrzywdzony, prosimy o zgłoszenie sprawy"

Proboszcz parafii w Kopernikach (województwo opolskie) złożył rezygnację z funkcji. Obecnie przebywa w odosobnieniu, a w jego sprawie trwa śledztwo kanoniczne. - Gdyby ktoś jeszcze został pokrzywdzony przez księdza Damiana, albo posiada wiedzę o skrzywdzenie kogoś innego, jest proszony o zgłoszenie sprawy - przekazał delegat biskupa opolskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży.

Rezygnację z funkcji proboszcz parafii w Kopernikach złożył w poniedziałek, po przepracowaniu tam kilkunastu lat. Do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy duchowny będzie przebywać w miejscu odosobnienia.

Zobacz wideo Hołownia: Jestem zwolennikiem, żeby państwo z największą surowością i rzetelnością rozliczyło Kościół Katolicki

"Gdyby ktoś jeszcze został pokrzywdzony przez księdza Damiana, jest proszony o zgłoszenie sprawy"

W niedzielę podczas mszy odczytano specjalne oświadczenie delegata biskupa opolskiego ds. ochrony dzieci i młodzieży ks. Sylwestra Pruskiego. - To poważne oskarżenia, więc sprawa musi być skrzętnie zbadana - podkreślił, jak podaje diecezjalne Radio Doxa, duchowny. Szczegóły zarzutów nie są znane.

- W chwili obecnej nic nie jest tak potrzebne księdzu Damianowi oraz tym, którzy wysunęli wobec niego oskarżenie, jak spokój i modlitwa za wszystkich, którzy, w jakikolwiek sposób, są w tę sprawę zaangażowani. Dlatego proszę was o zaprzestanie podejmowania działań, które nie służą sprawie. Mam tu na myśli, na pierwszym miejscu, rozpowszechnianie niesprawdzonych informacji, które mogą być bardzo krzywdzące dla niewinnych osób. Gdyby ktoś jeszcze został pokrzywdzony przez księdza Damiana, albo posiada wiedzę o skrzywdzenie kogoś innego, prosimy o zgłoszenie sprawy - usłyszeli parafianie.

Więcej o: