Tłumy Polaków wracają z "czerwcówki". Zakopianka już stoi. Z Gdyni odjedzie dodatkowy pociąg

Długi czerwcowy weekend dobiega końca, w związku z czym na drogach należy spodziewać się utrudnień w ruchu. Zakorkowana jest już Zakopianka. Z kolei z wypoczynku nad morzem wielu Polaków zamierza wrócić pociągami. Aby sprostać zainteresowaniu podróżnych, PKP Intercity uruchomiło w niedzielę dodatkowy pociąg z Gdyni do Warszawy.

Ci, którzy w najbliższych godzinach zdecydują się na podróż z Zakopanego samochodem, muszą spodziewać się długiego oczekiwania w korku.

Jak informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, na odcinku Zakopane-Nowy Targ opóźnienie sięga 90 minut. Z kolei na trasie Nowy Targ-Skomielna Biała jest ono jeszcze większe, bo sięga aż 140 minut (stan na godz. 11:40).

Zobacz wideo Wkurzają cię korki? Tak jeździć, aby je rozładować

Polacy wracają z długiego weekendu. Korki na Zakopiance. PKP uruchamia dodatkowy pociąg z Gdyni

W ostatni dzień długiego weekendu sporego obłożenia należy spodziewać się również na kolei. W związku z dużym zainteresowaniem przejazdami na trasie Gdynia Główna-Warszawa Zachodnia PKP Intercity zdecydowało o uruchomieniu dodatkowego pociągu, który wyjedzie z Gdyni o godz. 19:40.

Skład przejedzie jeszcze przez: Sopot, Gdańsk, Tczew, Malbork, Iławę, Ciechanów i Nowym Dwór Mazowiecki. Do stacji Warszawa Zachodnia ma dotrzeć planowo o godz. 23:30.

- Skład zestawiony jest planowo z sześciu klimatyzowanych wagonów (około 300 miejsc siedzących), natomiast operatywnie przy dużym zainteresowaniu i w miarę możliwości technicznych, będziemy wzmacniać go o dodatkowe wagony - przekazała rzeczniczka prasowa PKP Intercity Katarzyna Grzduk w rozmowie z PAP.

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Gdzie jest burza? IMGW: Wyładowania atmosferyczne na wschodzie

Więcej o: