Pogoda na tydzień [7-13 czerwca]. IMGW prognozuje kolejne deszczowe dni

Pogoda na drugi tydzień czerwca. Kolejne dni upłyną w deszczowej i pochmurnej aurze. Jakiej temperatury można się spodziewać w najbliższych dniach?
Zobacz wideo Ciepło doskwiera? Zrób sobie chłodzącą mgiełkę do ciała

Pogoda na poniedziałek i wtorek

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje przelotne opady deszczu i zachmurzenia, szczególnie na zachodzie Polski. Temperatura minimalna wyniesie od 11 stopni Celsjusza na wschodzie kraju do 15 stopni Celsjusza na zachodzie. Maksymalnie termometry pokażą od 24 do 26 stopni Celsjusza - chłodniej będzie w górach i nad morzem, gdzie temperatura będzie oscylować wokół 19 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i umiarkowany.

Prognoza na sobotęIMGW ostrzega przed zmianą w pogodzie. Opady deszczu i burze

Pogoda na środę i czwartek

Również w środę i czwartek synoptycy przewidują duże zachmurzenie oraz burze i przelotny deszcz, będzie jednak więcej przejaśnień. Temperatura minimalna w środę wyniesie od 10 do 14 stopni Celsjusza, maksymalnie natomiast termometry pokażą 17 stopni Celsjusza na północy Polski, około 21 stopni Celsjusza w centralnej części kraju i 24 stopnie na wschodzie i zachodzie. Wiatr w czasie burz osiągnie prędkość do 65 km/h.

W czwartek będzie nieco chłodniej - temperatura minimalna wyniesie do 13 stopni Celsjusza na zachodzie, a maksymalna 17 stopni nad morzem, 21 stopni Celsjusza w centrum i 23 stopnie na wschodzie i zachodzie Polski. Tego dnia może wystąpić również porywisty wiatr.

Pogoda na piątek, sobotę i niedzielę

Na piątek synoptycy ponownie przewidują przelotne opady deszczu i duże zachmurzenie, temperatura minimalna wciąż nie będzie letnia - od 8 stopni Celsjusza na Podhalu, przez 11 stopni w centralnej części kraju, do 14 stopni Celsjusza na zachodzie. Maksymalnie termometry pokażą od 21 do 24 stopni - niezmiennie najzimniej będzie nad morzem, gdzie odnotujemy około 17 stopni Celsjusza.

W sobotę i niedzielę przelotne deszcze już tylko na zachodzie i w centralnej części Polski, wzrośnie też nieco temperatura maksymalna - wyniesie od 24 do 26 stopni Celsjusza, nad morzem natomiast około 22 stopnie. Należy się jednak spodziewać miejscami porywistego wiatru.

Lotnisko w czasie pandemiiPodróże w pandemii - Chorwacja, Grecja, Włochy. Co trzeba wiedzieć?

Więcej o: