Zakopane. Bijatyka na parkingu u podnóża Tatr. Poszło o wolne miejsce [WIDEO]

Zakopane przechodzi oblężenie turystyczne podczas czerwcowego długiego weekendu. Sieć obiega nagranie z parkingu znajdującego się przy wejściu na jeden z tatrzańskich szlaków. W piątek doszło tam do bójki. Powód? Ostatnie wolne miejsce parkingowe.

W piątek 4 czerwca na parkingu przy Palenicy Białczańskiej w pobliżu Zakopanego doszło do bójki pomiędzy turystami. Nagranie z miejsca zdarzenia zostało nagrane przez świadków, a opublikowane przez "Tygodnik Podhalański". Jak wynika z informacji portalu, mężczyźni mieli pokłócić się o miejsce parkingowe. 

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Zakopane. Pobili się o miejsce parkingowe. Zostali wylegitymowani

Na opublikowanym nagraniu widzimy turystę w zielonej koszulce, który szarpie się z innym mężczyzną. Z zaparkowanego obok samochodu wychodzi osoba w jasnych spodniach, szybko podbiega do dwóch mężczyzn, po czym zaczyna bić turystę w zielonej koszulce po tułowiu, a gdy ten pada powalony na ziemię, siada na nim okrakiem. W tle słyszymy uczestników bójki oraz świadków zdarzenia przekrzykujących się wzajemnie.

Uwaga! Nagranie jest drastyczne.

 

Oficer zakopiańskiej policji Roman Wieczorek w rozmowie z Onetem potwierdził, że funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o bójce.

- Na filmie, który trafił do mediów, widzimy kilku turystów walczących o miejsce parkingowe. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali wylegitymowani, a poszkodowany pouczony przez policjantów o przysługujących mu prawach złożenia zawiadomienia o pobiciu - poinformował. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. 

Pożar w miejscowości SilginyMazury. 4 osoby zginęły w pożarze, spłonął m.in. domek letniskowy

Długi weekend w Zakopanem. Tłumy turystów 

Branża turystyczna oraz lokale gastronomiczne mogły otworzyć się dopiero po majówce, w związku z czym wiele osób przełożyło swoje plany wypoczynkowe na czerwiec. Na Krupówkach oraz w wielu innych popularnych kierunkach wyjazdowych wyraźnie widać nagromadzenie turystów - w centrum Zakopanego nie ma już wolnych noclegów. 

Zakopane turyści - zdjęcie ilustracyjneDługi weekend w Zakopanem. Tłumy turystów na Krupówkach i Kasprowym Wierchu

- Zainteresowanie tym weekendem było spore. Wiele obiektów już kilka dni wcześniej miało zarezerwowane wszystkie dostępne miejsca. Turyści nadal mogą znaleźć nocleg, tyle że już nie w centrum miasta. Wciąż sporo wolnych pokoi jest w miejscowościach wokół Zakopanego - mówił Dariusz Galica, wspomagający hotele i pensjonaty w pozyskiwaniu klientów, w rozmowie z "Gazetą Krakowską"

Nagromadzenie turystów skutkuje nie tylko brakiem kwater, lecz także problemami z miejscami parkingowymi. Warto kupić bilety na zaplanowane atrakcje jeszcze przed wyjazdem, by uniknąć nerwowych sytuacji, a także zastanowić się nad podróżą komunikacją miejską.

Więcej o: