Żyrardów. Sąsiedzi zastrzelonego mężczyzny: "Stał na zewnątrz z kobietą, nie z grupą mężczyzn"

Wg wstępnych doniesień mężczyzna, który został postrzelony w Żyrardowie przed budynkiem, w którym mieszkał, stał tam z grupą mężczyzn. Sąsiedzi jednak twierdzą, że nie było tam żadnych mężczyzn. A raniony śmiertelnie 20-latek stał w towarzystwie kobiety, która również mieszka w budynku. Policja nie udziela informacji na temat zdarzenia - jego sprawców, ich motywów, czy tożsamości ofiary.
Zobacz wideo Przeżyła strzelaninę w USA, teraz krytykuje Trumpa i łatwy dostęp do broni

Jak pisaliśmy, w nocy z 2 na 3 czerwca w Żyrardowie (woj. mazowieckie) doszło do strzelaniny, w wyniku której jedna osoba - mężczyzna - zginął na miejscu. Policja nie podaje szczegółów zdarzenia.

Postrzelony nocą w Żyrardowie nie żyje

Policja nie podaje miejsca strzelaniny ani tożsamości ofiary. Z ustaleń portalu tvnwarszawa.pl wynika jednak, że doszło do niej przy ulicy Mielczarskiego 7. Świadkowie relacjonowali, że mężczyzna został postrzelony, gdy stał przed budynkiem, w którym mieszkał, a po zranieniu udało mu się jeszcze dotrzeć do bramy - tam przeprowadzono akcję ratunkową. 

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarło RMF24, ofiarą jest 20-letni mężczyzna, który miał stać przed budynkiem wraz z grupą mężczyzn. Do bramy miało podjechać auto, w którym znajdowało się kilka osób. Jedna z nich uchyliła szybę i oddała strzał. Mężczyzna został postrzelony w szyję.

Sąsiedzi zwracają jednak uwagę, że przebieg zdarzenia był nieco inny. 

Policja USA na miejscu przestępstwa, zdjęcie ilustracyjne. USA. Napastnicy otworzyli ogień do tłumu na przedmieściach Miami. Są ofiary

Policja prowadzi śledztwo w sprawie postrzelenia w Żyrardowie

- Według sąsiadów mężczyzna stał na zewnątrz nie z grupą innych mężczyzn, ale z kobietą, która także tu mieszka - przekazał Artur Węgrzynowicz z tvnwarszawa.pl. Dodał, że na środku jezdni znajduje się ślad zaznaczony przez policję - prawdopodobnie znajdowała się tam łuska naboju. 

- Mogę potwierdzić, że doszło do takiego zdarzenia po godzinie drugiej. Jest jedna ofiara śmiertelna. W chwili obecnej trwają czynności mające wyjaśnić przebieg tego zdarzenia. Są one prowadzone pod nadzorem prokuratury - przekazała portalowi Monika Michalczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie.

Strzelanina w San Jose Kalifornia. Strzelanina w San Jose. Nie żyje co najmniej osiem osób

Więcej o: