Tragiczny pożar w Pruszkowie. Nie żyje 16-latek, dwie osoby ranne. Pożar "odciął im drogę"

W pożarze, który wybuchł w jednym z bloków w Pruszkowie, zginął 16-latek. Dwie inne osoby zostały ranne, jedna jest w stanie ciężkim. - Pożar odciął im drogę szybkiej ewakuacji - przekazał strażak.
Zobacz wideo Jelenia Góra. Policja zatrzymała 32-latka, który podpalił materac na klatce schodowej

Pożarł wybuchł w nocy w jednym z mieszkań bloku przy ul. Wiosennej w Pruszkowie (woj. mazowieckie). Warszawska "Gazeta Wyborcza" dowiedziała się w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, że strażacy walczyli z ogniem od godz. 3:00 do 6:00 rano.

"O godzinie 03:15 SKKP Pruszków zadysponowało nasz zastęp GCBA Scania do pożaru mieszkania w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Wiosennej w Pruszkowie" - poinformowała w czwartek rano Ochotnicza Straż Pożarna Piastów.

Pożar w Bełchatowie (zdjęcie ilustracyjne) Pożar na terenie kopalni Bełchatów. Służbom udało się opanować ogień

Nie żyje 16-latek

"Wyborcza" informuje, że w pożarze zginął 16-latek. Dwie ranne osoby, jedna w stanie ciężkim, zostały przewiezione do szpitala. TVN Warszawa podaje, że osoby te znajdowały się piętro wyżej od mieszkania, w którym wybuchł pożar. - Osoby, które znajdowały się na czwartym piętrze znalazły się w bardzo trudnej sytuacji. Pożar odciął im drogę szybkiej ewakuacji - powiedział portalowi Karol Kroć z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pruszkowie. 

Strażak dodał, że z budynku ewakuowano jeszcze sześć osób - miały one problemy z samodzielnym opuszczeniem bloku. Przyczyny pożaru wyjaśnia policja.

Pożary w Grecji Grecja. Strażacy, 16 samolotów i wojsko. Pożary lasów grożą katastrofą ekologiczną

Więcej o: