Pogoda na długi weekend. Czy w Boże Ciało będzie ciepło? Nad Polską klin wyżowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał prognozę pogody na długi weekend. Synoptycy ustalili, że nad Polską będzie dominował klin wyżowy, który sprawi, że najbliższe dni będą raczej suche i ciepłe.

Z prognozy pogody IMGW na długi, czerwcowy weekend wynika, że czwartek będzie pogodny i słoneczny. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie 23 stopnie - taką wartość wskażą termometry w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Najchłodniej będzie na obszarach podgórskich i nad morzem - tam od 17 do 20 stopni Celsjusza. W Boże Ciało będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr. Meteorolodzy nie przewidują na ten dzień żadnych opadów.

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na długi weekend. W piątek i sobotę dużo słońca, w niedzielę może popadać

W piątek 4 czerwca pogoda nieco się zmieni. Możliwe są słabe i przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie, a przede wszystkim na Warmii i Mazurach. W pozostałej części kraju powinno być słonecznie i sucho. Temperatura nieco wzrośnie - odnotujemy od 17 do 25 stopni Celsjusza. Tego dnia najcieplej będzie na zachodzie. Podobnie jak w Boże Ciało, wiatr będzie słaby, a chwilami umiarkowany.

Procesja Bożego Ciała (zdjęcie ilustracyjne)Boże Ciało. Czy trzeba iść do kościoła? Czy trzeba brać udział w procesji?

"Sobota będzie na ogół pogodna, szansa na przelotne, popołudniowe opady deszczu wystąpi jedynie lokalnie, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski" - pisze IMGW. Tego dnia temperatura maksymalna będzie wahać się od 21 do 25 stopni, a w obszarach podgórskich oraz nad morzem od 17 do 20 stopni. Tego dnia również możemy spodziewać się słabego wiatru.

Niedziela będzie najbardziej deszczowym dniem długiego weekendu. Popada głównie na południowym zachodzie i południowych krańcach Polski. Na pozostałym obszarze prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. W najcieplejszym momencie dnia termometry wskażą od 17 do 25 stopni Celsjusza. Zawieje także słaby i umiarkowany wiatr. 

Call center (zdjęcie ilustracyjne)Spis powszechny. W Boże Ciało nie spiszesz się telefonicznie

Więcej o: