Pogoda na dziś - piątek, 4 czerwca. W całym kraju pogodnie, ale lokalnie pojawi się deszcz

Pogoda na dziś - piątek, 4 czerwca. W weekend nad Polską dominował będzie klin wyżowy, który zapewni stabilną, przeważnie suchą pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Jak podają synoptycy, jest również szansa na to, że zrobi się cieplej.

Pogoda na długi weekend zapowiada się naprawdę dobrze. Niemal w całym kraju będzie pogodnie, a tylko lokalnie mogą pojawić się przelotne opady deszczu.

Zobacz wideo Koniec węgla w 2049 roku? Zygmunt: Tak odległy termin jest nie do pogodzenia z celami UE

Temperatura. Najcieplej na zachodzie Polski

W piątek w całym kraju temperatury powyżej 20 stopni. Najcieplej będzie w Szczecinie, Zielonej Górze i Wrocławiu, gdzie termometry wskażą 24 stopnie. O jeden stopień mniej synoptycy zapowiadają w centrum kraju - w Warszawie, Łodzi, ale też w Poznaniu i Bydgoszczy. Z kolei 22 stopnie to temperatura, którą synoptycy prognozują w Lublinie, Krakowie i Katowicach. 21 stopni będzie na północy kraju - w Gdańsku i Olsztynie, ale też na południu - w Rzeszowie i Kielcach

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Duże zachmurzenie, mimo 24 stopni, prognozowane jest w Szczecinie i Zielonej Górze. Z kolei najbardziej słonecznie będzie w Gdańsku, Opolu i Poznaniu. 

Zachód słońca w WarszawiePogoda na pierwszy tydzień czerwca - przelotne opady w całym kraju

Weekend będzie udany. Pojawią się przelotne opady, ale będzie słonecznie 

W piątek 4 czerwca możliwe jest występowanie słabych i przelotnych opadów na wschodzie kraju. Deszcz pojawi się głównie na Warmii i Mazurach. Poza tym, w pozostałej części kraju, będzie pogodnie i sucho. Wiatr będzie raczej słaby, chwilami umiarkowany.

W sobotę i niedzielę również lokalnie wystąpią przelotne opady deszczu. Temperatura utrzyma się na podobnym poziomie, a wiatr nadal będzie słaby bądź umiarkowany. 

Więcej o: