Pogoda na dziś - czwartek, 3 czerwca. Pogoda dopisze w Boże Ciało - będzie pogodnie i ciepło

Pogoda na dziś - czwartel 3 czerwca. W tym roku czeka nas wyjątkowo pogodne i ciepłe Boże Ciało. Maksymalna temperatura wyniesie 24 stopnie. Najchłodniej będzie na Pomorzu i południowym wschodzie kraju. W żadnym regionie Polski nie powinno padać.

Po bardzo chłodnym i wilgotnym maju, w końcu pojawiają się przejaśnienia. Dziś pogoda będzie przyjazna - idealna na spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. 

Zobacz wideo "Obserwujemy przesunięcie stref klimatycznych". W Polsce będzie ciepło jak we Włoszech?

Pogoda na dziś. Temperatura maksymalna wyniesie 24 st. Celsjusza

Najniższa temperatura w środę zapowiadana jest w województwie pomorskim - w Gdańsku termometry pokażą 18 stopni. Cieplej będzie na południowym wschodzie kraju - w Rzeszowie temperatura wyniesie 20 stopni. W Łodzi, Lublinie Kielcach oraz Krakowie i Bydgoszczy będzie ok. 21 stopni. Synoptycy prognozują  22 stopnie w Katowicach, Warszawie, Białymstoku i Zielonej Górze. 23 stopnie będą w Poznaniu i Wrocławiu. Najcieplej będzie w Szczecinie - w woj. zachodniopomorskim termometry wskażą 24 stopnie w ciągu dnia.

Pogoda na dziś - czwartek, 3 czerwcaPogoda na dziś - czwartek, 3 czerwca Fot. Gazeta.pl

Jaka pogoda czeka nas w Boże Ciało? Początek długiego weekendu będzie przyjemny, choć nie we wszystkich polskich kurortach! Zdecydowanie najchłodniej będzie na Helu, gdzie mieszkańcy zobaczą jedynie 16 stopni. W Zakopanem, dokąd też chętnie wybierają się Polacy, będzie maksymalnie 18 st. Celsjusza. W Łebie i Szklarskiej Porębie będzie 19 stopni, w Międzyzdrojach 21 stopni, a w Mikołajkach maksymalnie do 22 stopni.

Prognoza na Boże Ciało. Będzie ciepło i sucho w całym kraju

Synoptycy z IMGW podają, że dzisiejszy dzień w całej Polsce będzie pogodny i suchy. Nad krajem dominuje klin wyżowy, który zapewnia stabilną pogodę z niewielkim zachmurzeniem. Wiatr będzie słaby lub umiarkowany.

Kolejne dni długiego, czerwcowego weekendu także będą pogodne, choć mogą pojawić się przelotne opady. W piątek słabe deszcze mogą wystąpić na Warmii i Mazurach. W sobotę szansa na przelotne opady jedynie lokalnie na wschodzie i południu Polski, a w niedzielę prawdopodobieństwo opadów będzie niskie. Temperatury przez cały długi weekend wyniosą maksymalnie 25 stopni.

Więcej o: