Wojewoda świętokrzyski o szczepieniu na COVID-19: Zrobię to jako ostatnia osoba w województwie

Zbigniew Koniusz, wojewoda świętokrzyski już na samym początku akcji szczepień zapowiedział, że przyjmie preparat jako ostatnia osoba w województwie. Do dzisiaj podtrzymuje swoje postanowienie i nie przyjął szczepionki, choć miał ku temu już kilka okazji. Wojewoda wyjaśnił, że chcę ustąpić miejsca osobom bardziej potrzebującym.

- Nie skorzystałem z tej okazji, aby inne osoby, które pracują na pierwszej linii frontu, mogły się zaszczepić w pierwszej kolejności - tak wojewoda świętokrzyski tłumaczył w rozmowie z Onetem, dlaczego nie przyjął szczepionki na koronawirusa jako lekarz, czyli osoba, która mogła otrzymać swoją dawkę na samym początku kolejki.

Zobacz wideo Nowe rozwiązania w zakresie szczepień. Od 1 lipca drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym punkcie, a samorządy będą zachęcać seniorów do szczepień

Wojewoda świętokrzyski promuje akcje szczepień, sam jeszcze nie przyjął preparatu

Zbigniew Koniusz był jedną z twarzy promujących program szczepień w województwie świętokrzyskim. Organizował konferencje prasowe, informował o nowych punktach, zachęcał do przyjęcia preparatu.

Szczepienia przeciw COVID-19 w PolscePrzesunięcia terminów szczepień przeciw COVID-19

Urząd wojewódzki był również współorganizatorem majówkowej akcji szczepień, a wojewoda jako lekarz kwalifikował do przyjęcia preparatu mieszkańców Świętokrzyskiego.

Zaszczepiło się tam kilka tysięcy osób, ale nie Zbigniew Koniusz, który mówił, że chce konsekwentnie trzymać się swojej decyzji i zaszczepić się na samym końcu. - Zrobię to jako ostatnia osoba w województwie - mówił Zbigniew Koniusz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Szczepienie na COVID-19Szczepienia przeciwko COVID-19 dla dzieci od 7 czerwca. Jak będą wyglądać?

Więcej o: