Pogoda na dziś - środa, 2 czerwca. Na zachodzie burzowo, ale w końcu będzie cieplej

Jaka pogoda czeka nas w środę 2 czerwca? W końcu będzie cieplej, ale wciąż na próżno szukać upałów. W całym kraju w środę termometry wskażą od 18 do 23 stopni. Na zachodzie Polski będzie jednak padać i wystąpią lokalne burze. Warto mieć więc pod ręką parasol.

Jak informuje IMGW, z północy oraz północnego wschodu Europy nad Polskę nadciągają chłodne masy powietrza. To właśnie im zawdzięczamy wyjątkowo zimny ostatni dzień maja. A jaka temperatura czeka nas w środę 2 czerwca? 

Zobacz wideo Prognoza długoterminowa IMGW. Jaka pogoda w wakacje?

Pogoda na dziś. Temperatura będzie stopniowo rosła

W środę w Polsce będzie dość ciepło, choć nie możemy liczyć jeszcze na iście letnią pogodę. Najcieplej będzie w północno-zachodniej części kraju. W województwie zachodniopomorskim termometry wskażą 23 stopnie. 22 stopnie zobaczą mieszkańcy Poznania oraz Wrocławia. W Olsztynie, Bydgoszczy, Białymstoku zapowiadanych jest natomiast 21 stopni.

Pogoda na dziś - 2 czerwcaPogoda na dziś - 2 czerwca gazeta.pl

Gdzie będzie chłodniej? W centrum kraju, czyli Łodzi, ale także w Warszawie, Kielcach, Katowicach i Zielonej Górze temperatura będzie wynosić 20 stopni. Nieco chłodniej, bo 19 stopni pokażą termometry w Krakowie, a 18 stopni w Lublinie, Rzeszowie oraz Gdańsku. Najzimniej będzie na Helu (woj. pomorskie) - tam zobaczymy jedynie 15 stopni.

Pogoda na środę. W niektórych miejscach w Polsce będzie padać

Pogoda w środę będzie nieco zmienna. Od rana czeka nas małe zachmurzenie w całym kraju. Możliwe przejaśnienia na wschodzie. Na południu w ciągu dnia zacznie pojawiać się coraz więcej chmur, a lokalnie może nawet popadać. 

IMGW zapowiada, że w niektórych częściach kraju, głównie na południu i w zachodniej części Polski mogą wystąpić burze. Wiatr na południowym wschodzie będzie słaby, ale dość zmienny. W pozostałych krańcach Polski wiatr umiarkowany, a nawet porywisty. W niektórych momentach będzie osiągać prędkość od 50 km/h (głównie na wybrzeżu) do nawet 60 km/h - przeważnie w północnych regionach kraju.

Więcej o: