Gryfice. Żałoba w liceum po zabójstwie 18-letniej Magdy. Nastolatkowie zorganizowali marsz milczenia

W liceum im. Bolesława Chrobrego w Gryficach (woj. zachodniopomorskie) trwa żałoba po zamordowaniu 18-letniej uczennicy. We wtorek uczniowie ze szkoły, w której uczyła się nastolatka oraz z pozostałych placówek, wzięli udział w marszu milczenia, aby oddać cześć Magdalenie.

Jak informuje Radio Szczecin, we wtorek o godzinie 11.30 spod liceum wyruszył marsz, który następnie przeszedł do kościoła pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gryficach, gdzie została odprawiona msza św. w intencji zamordowanej 18-letniej Magdy. O godzinie 13.00 uczniowie, nauczyciele oraz rodzice zgromadzili się na dziedzińcu szkoły, aby w ciszy oddać cześć uczennicy.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Żałoba w liceum w Gryficach po zamordowaniu 18-letniej Magdy 

Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznego im. Bolesława Chrobrego w Gryficach ogłosiło trzydniową żałobę, która potrwa do 2 czerwca po zabójstwie 18-letniej Magdaleny - uczennicy placówki.

- Choć powrót do szkoły po miesiącach zdalnego nauczania miał być wesoły, dla uczniów naszej szkoły okazał się bardzo trudny. Nie potrafimy znaleźć żadnego ukojenia dla bólu, który przeszywa nasze serca - powiedziała w rozmowie z portalem kamienskie.info dyrektorka liceum Jolanta Folwarska. I dodała, "że  niespodziewane odejście Magdy nie pozwala nam przejść obojętnie wobec tego, co spotkało naszą uczennicę, która miała przecież swoje plany i marzenia". 

Oskarżony o zabójstwo 18-letniej Magdaleny przyznał się do zarzucanego mu czynu 

W poniedziałek (24 maja) rano 18-letnia Magda pojechała skuterem na zakupy do Sulikowa (pow. kamieńskim) i nie wróciła do domu.

- Kobieta, której zaginięcie wcześniej zgłosiła rodzina, została w niedzielę odnaleziona martwa. Na miejscu zostały przeprowadzone przez prokuratora oględziny. Odbyły się przy udziale biegłego z zakresu medycyny sądowej - przekazała w rozmowie z Gazeta.pl prokurator Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Dodała, że "do śmierci pokrzywdzonej doszło w wyniku karygodnego działania osoby trzeciej".

Mąż udusił żonę sznurówką. Sąd skazał go na więzienie/zdjęcie iustracyjne Areszt dla podejrzanego o zabójstwo 18-letniej Magdy. Dawid J. już raz zabił

W sprawie zabójstwa dziewczyny zatrzymano Dawida J., 29-letniego mieszkańca pow. choszczeńskiego. Alicja Macugowska-Kyszka poinformowała, że postawiono mu zarzut zabójstwa, a on przyznał się do popełnionego przestępstwa i złożył wyjaśnienia w tej sprawie, jednak szczecińska prokuratura nie ujawniła szczegółowych informacji. Z medialnych doniesień wynika, że mężczyzna już wcześniej został skazany za przestępstwa na tle seksualnym oraz zabójstwo, którego dopuścił się w wieku 14-lat

Więcej o: