Wysokie nagrody dla funkcjonariuszy policji, ale tych najwyższych rangą. Od 5 do kilkunastu tys. zł

Jak ustaliło RMF FM, wysokim rangą funkcjonariuszom policji przyznano wysokie nagrody. Chodzi o jednorazowe premie w wysokości od 5 do kilkunastu tysięcy złotych. Według stacji ograniczono jednocześnie wypłaty z funduszu nagród dla szeregowych policjantów.

RMF FM podaje, że najwięcej pieniędzy otrzymało kierownictwo Komendy Głównej Policji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych miało przyznać ponad 15 tysięcy zł komendantowi głównemu. Po 15 tys. zł według rozgłośni trafiło do jego zastępców. Dyrektorzy biur mieli dostać po ok. 4 tys. zł. 

Zobacz wideo 23-latek na motocyklu uciekał przed policją. Dogonił go funkcjonariusz na rowerze

Wysokie nagrody dla kierownictwa policji

Szef policji zdecydował z kolei o podwyższeniu dodatków funkcyjnych w styczniu, lutym i marcu funkcjonariuszom komend wojewódzkich. Chodzi tutaj o komendantów, wicekomendantów i naczelników.  Komendanci jednorazowo mieli otrzymać po 10 tys. zł, a zastępcy i naczelnicy od 4 tys. zł w górę

RMF FM zwraca uwagę, że ograniczono wypłaty z funduszu nagród dla szeregowych policjantów. 

AktaAreszt dla podejrzanego o zabójstwo 18-letniej Magdy. Dawid J. już raz zabił

"Komenda Główna Policji odpowiadając na pytania o te dodatki, tłumaczy, że w tym roku premie nie były wypłacane" - czytamy w artykule. Przełożeniu funkcjonariuszy mogą przesuwać środki pieniężne i nagradzać za wzorowe wykonywanie obowiązków. Ponadto wyróżniającym się policjantom mogą być podnoszone dodatki służbowe. Cały system motywacyjny opiewa na kwotę 30 mln zł. Rozgłośnia zwraca uwagę, że gdyby podzielić te pieniądze na pozostałych policjantów, wyszłoby ok. 306 zł na głowę.

Więcej o: