65-latek próbował porwać chłopca i dziewczynkę. Policja apeluje o informacje dotyczące mężczyzny

Do aresztu trafił 65-letni mieszkaniec Libiąża (woj. małopolskie), który w czwartek próbował porwać 7-letniego chłopca z placu zabaw. Mężczyzna został ujęty przez ojca jednego z bawiących się tam dzieci. Jak się okazuje, 65-latek wcześniej próbował porwać stamtąd również dziewczynkę. Policja apeluje o informacje dotyczące tego zdarzenia.

65-latek w czwartek pojawił się na jednym z placu zabaw w Libiążu. Jak informuje Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, mężczyzna wykrzykiwał do dzieci, że "je kocha", a potem, że je "nienawidzi".

"W pewnym momencie człowiek ten chwycił siedmioletniego chłopca i siłą próbował zaciągnąć go za pobliski blok. Obserwujące całą sytuację rówieśniczki chłopca natychmiast ruszyły mu z pomocą. Wspólnymi siłami dzieciom udało się wyswobodzić chłopca" - czytamy w komunikacie.

Jedna z dziewczynek opowiedziała o zdarzeniu swojemu ojcu, który ruszył w kierunku placu i ujął mężczyznę. Następnie zadzwonił na numer alarmowy. 65-latka przejęła policja. Dzień później usłyszał zarzut usiłowania uprowadzenia małoletniego. Decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu 5 lat więzienia.

Zobacz wideo 65-latek usiłował uprowadzić z placu zabaw 7-latka. Apel policji

Libiąż. Policja prosi o informacje ws. 65-latka

Z ustaleń policjantów wynika, że wcześniej mieszkaniec Libiąża miał próbować uprowadzić również dziewczynkę.

"Policja apeluje do rodziców, aby rozpytali swoje pociechy na powyższą okoliczność. W przypadku pozyskania jakichkolwiek informacji na temat tego zdarzenia, prosimy o skontaktowanie się - zwłaszcza rodziców poszkodowanej małoletniej - z Komisariatem Policji w Libiążu  -  tel.  47 83 24 350" -  apeluje chrzanowska policja.

- Wiemy tylko o tych dwóch przypadkach, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Ten mężczyzna nie był wcześniej notowany w naszych systemach - przekazała nam mł. asp. Iwona Szelichiewicz z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie.         

Więcej o: