Pogoda na Boże Ciało. Czy długi weekend będzie ciepły? IMGW nie ma dobrych wieści

Zbliża się Boże Ciało, które dla wielu osób oznacza długi, czerwcowy weekend. Z prognoz IMGW wynika jednak, że pogoda nie będzie nas wtedy zbytnio rozpieszczać. Przykładowo mieszkańcy okolic nadmorskich i Podhala powinni zaopatrzyć się na ten czas w parasole i kurtki przeciwdeszczowe.
Zobacz wideo Choć tego nie zauważamy, doba ciągle się wydłuża

Przełom maja i czerwca upływa pod znakiem niezbyt wysokich temperatur. W Boże Ciało pogoda może nieznacznie się poprawić, choć nie należy oczekiwać upałów.

Alaksiej SzotaBiałoruś. Kolejny dziennikarz zatrzymany przez milicję

"Od czwartku już niemal w całym kraju (temperatura - red.) powinna przekraczać 18 stopni, a gdzieniegdzie nawet 22 stopnie, Do końca tego tygodnia upałów jednak nie widać" - informuje IMGW.

3 czerwca synoptycy przewidują zachmurzenie, a miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna będzie wynosić od 6 stopni Celsjusza na Podhalu do 12 stopni Celsjusza nad morzem. Przewidywana temperatura maksymalna to od 18 do 22 stopni. Najchłodniej będzie na Podhalu i Półwyspie Helskim, tam termometry pokażą około 15 stopni, mogą wystąpić opady deszczu. Według IMGW wiatr ma być słaby i umiarkowany. 

Długi weekend. Pogoda na piątek, sobotę i niedzielę

Kolejne dni, czyli piątek, sobota i niedziela będą nieco cieplejsze. Spowoduje do ciepłe i wilgotne powietrze, które dotrze do Polski ze wschodu. Oprócz wyższych temperatur synoptycy przewidują też gwałtowne burze.

Sytuacja pogodowa w Tatrach 30 maja 2021 r. Tak wyglądało majowe ochłodzenie i opady śniegu na Kasprowym WierchuIMGW: W poniedziałek i wtorek spodziewany ostatni "epizod śniegowy" w Tatrach

Najzimniej wciąż będzie nad morzem, gdzie termometry pokażą maksymalnie 18 stopni Celsjusza. Cieplej będzie w centralnej Polsce, gdzie w piątek synoptycy przewidują 23 stopnie w piątek, a w sobotę i niedzielę nawet 25 stopni Celsjusza. Natomiast prawdziwe ocieplenie i fala upałów ma nadejść ok. 7 czerwca i przynieść nawet 27 stopni.

Więcej o: