Pogoda na dziś - poniedziałek, 31 maja. Maksymalnie 18 stopni w cieniu

Pogoda na dziś - poniedziałek, 31 maja. Zapowiada się kolejny dość pochmurny i deszczowy dzień. Najwyższą temperaturą w całym kraju będą mogli cieszyć się mieszkańcy Poznania - niestety, będzie to zaledwie 18 stopni w cieniu.
Zobacz wideo Skąd się bierze deszcz i czym właściwie są chmury? Wyjaśniamy [Pracownia Bronka]

W ostatni dzień maja pogoda w całym kraju będzie dość zbliżona, choć mieszkańcy zachodniej Polski mogą liczyć na nieco wyższe wartości na termometrach. Temperatura maksymalna wyniesie od 14 do 18 stopni w cieniu.

Pogoda na poniedziałek. Maksymalnie 18 stopni w ciągu dnia

Prognoza pogody na 31 maja 2021Prognoza pogody na 31 maja 2021 Fot. Agencja Gazeta

W godzinach porannych temperatura w całym kraju będzie wynosić między 10 a 12 stopniami. W ciągu dnia wartości wzrosną, jednak nie przekroczą 18 stopni w cieniu - najcieplej będzie w Poznaniu. Nieco chłodniej, 17 stopni, zobaczą na termometrach mieszkańcy Szczecina i Bydgoszczy. W Zielonej Górze, Wrocławiu i Gdańsku temperatura osiągnie 16 stopni, natomiast w Katowicach, Krakowie, Łodzi, Warszawie, Olsztynie i Białymstoku - 15. Poniedziałek okaże się najzimniejszy w Rzeszowie i Lublinie - tam zaledwie 14 stopni. 

Prognoza pogody na poniedziałek 28 maja

Poniedziałek będzie dość deszczowy, a w dodatku Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami z gradem dla północno-zachodniej Polski. Obowiązywać one będą mieszkańców okolic: Gorzowa Wielkopolskiego, Zielonej Góry, Szczecina, Koszalina, Słupska, Leszna, Poznania, Bydgoszczy, Torunia, Włocławka, Grudziądza i Trójmiasta do godzin porannych 1 czerwca. Poniedziałek okaże się też dość pochmurny dla większości kraju. Największe zachmurzenie będzie utrzymywać się w okolicy Warszawy, najmniejsze natomiast w Trójmieście i Szczecinie.

Upał (zdjęcie ilustracyjne)Prognoza pogody na czerwiec. Cień nadziei na więcej ciepła i mniej burz

IMGW zapowiada także, że w północno-zachodniej Polsce "pogoda na ogół korzystnie wpływać będzie na organizm człowieka". Niekorzystne warunki biometeorologiczne przeważać będą jedynie na południowym schodzie. Mieszkańcy pozostałych rejonów kraju mogą natomiast liczyć na obojętny wpływ pogody na organizm.

Widok na Tatry (zdjęcie ilustracyjne)Powrót zimy w Tatrach. Pracownicy TPN: Na szlakach jest bardzo mokro

Więcej o: