Bieruń. Pięciolatek wypadł z okna na drugim piętrze. Dziecko trafiło do szpitala

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 29 maja około godziny 17.30 w Bieruniu (województwo śląskie) przy ul. Homera. 5-latek, który był pod opieką 70-letniej prababci, wypadł z drugiego piętra, wychylając się przez okno budynku. Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Katowicach.

Według ustaleń policji chłopiec był pod opieką prababci, która na moment spuściła chłopca z oka. Dziecko wykorzystało chwilę nieuwagi kobiety. 

Zobacz wideo 31 punktów karnych na motocyklu, utrata prawa jazdy i 2 tys. zł mandatu "w gratisie"

Nieszczęśliwy wypadek w Bieruniu. Chłopiec wypadł z okna, ale po chwili wstał i zaczął biegać

Z okna na drugim piętrze budynku wielorodzinnego wypadł pięcioletni chłopiec. Do tego nieszczęśliwego zdarzenia doszło 29 maja około godziny 17:30 na ul. Homera w Bieruniu (woj. śląskie).

Auta zdewastowane przez 11-latków11-letni wandale z Dęblina staną przed sądem rodzinnym

Po przybyciu na miejsce wypadku policjanci ustalili, że 70-letnia prababcia, która opiekowała się chłopcem, nie była pod wpływem alkoholu, a chłopiec wypadł z okna w wyniku nieszczęśliwego wypadku.

- Chłopiec był pod opieką swojej prababci. Wykorzystał chwilę jej nieuwagi, wszedł do kuchni, otworzył okno i wypadł na trawnik pod domem. Po chwili wstał i zaczął biegać - powiedziała aspirantka Ewelina Michnol z Komendy Powiatowej Policji w Bieruniu. 

Służby ratunkowe ruszyły na pomoc chłopcu. Został przetransportowany do szpitala

W miejscu wypadku natychmiast pojawiły się odpowiednie służby. Zadysponowano m.in. zespoły ratownictwa medycznego, policję, zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z Bierunia Starego, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej Tychy. Na miejscu pojawił się również śmigłowiec LPR - Ratownik 4.

Załoga śmigłowa oraz ratownicy medyczni podjęli decyzję, by drogą lotniczą przetransportować chłopca do szpitala w Katowicach Ligocie, choć ocenili, że jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - podają Tyskie Służby Ratownicze. Obecnie Komenda Powiatowa Policji w Bieruniu prowadzi dalsze postępowanie w sprawie nieszczęśliwego wypadku.

Wypadek na trasie Zaniemyśl - Środa WielkopolskaPijany kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Dachowanie, zginął pasażer

Rodzice, którzy chcą zapobiec nieszczęśliwym wypadkom, mogą zdecydować się na montaż do okien klamek z kluczykiem. Wówczas, małe dziecko nie będzie mogło otworzyć samodzielnie okna, co znacznie wpłynie na jego bezpieczeństwo. W ten sposób można zapobiec tragedii.  

Więcej o: