Pijany kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Auto przekoziołkowało w rowie. Zginął pasażer

Media obiegło nagranie z wypadku, do którego doszło w piątek wieczorem na trasie Zaniemyśl-Środa Wielkopolska. Kierowca nissana zderzył się z volkswagenem w trakcie wyprzedzania, w efekcie czego nissan wpadł do rowu. Zginął pasażer samochodu, kierowca auta był pijany.

Do wypadku doszło ok. godz. 20.30 na drodze wojewódzkiej 432 na wysokości miejscowości Brzostek (trasa Zaniemyśl - Środa Wielkopolska). Jak podaje lokalny portal tydzien.net.pl, kierowca Volkswagena Sirocco chciał wyprzedzić jadące przed nim audi i nie zauważył, że jest wyprzedzany przez kierowcę nissana. Auta wyprzedzały na podwójnej ciągłej. 

Wypadek w powiecie średzkim. Nie żyje pasażer

"Doszło do zderzenia bocznego, po którym nissan wpadł w poślizg, a następnie do rowu, gdzie kilkukrotnie w powietrzu koziołkował" - czytamy na portalu tydzien.net.pl. W wypadku zginął 41-letni pasażer auta.

Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerkę samochodową innego kierowcy.

 

Jak się okazało, kierowca nissana był pod wpływem alkoholu. Portal tvn24.pl podaje, że u 43-latka stwierdzono blisko 1,7 promila. Mężczyzna nie posiadał prawa jazdy, a jego auto nie miało ważnych badań technicznych ani ubezpieczenia. Kierowcy nic się nie stało, odmówił przyjęcia pomocy medycznej. Został zatrzymany.

Zobacz wideo Motocyklista potrącił kobietę na pasach. Stracił prawo jazdy
Więcej o: