Kolno. Młodzi ludzie chcą się szczepić przeciwko koronawirusowi. Lekarze wystąpili o dodatkowe dawki

W powiecie kolneńskim chętnych na szczepienie przeciw koronawirusowi nie brakuje. Największe zainteresowanie jest wśród 16 i 17-latków. Rosnące zapotrzebowanie spowodowało, że lekarze muszą zamawiać kolejne dawki.

Szczepienia w Kolnie cieszą się sporym zainteresowaniem. W powiecie kolneńskim na początku maja przez ponad tydzień nie zarejestrowano nawet jednego przypadku zakażenia koronawirusem.

Zobacz wideo Ile czasu utrzymuje się efekt ochrony po zaszczepieniu?

Kolno. Chętnych na szczepienie jest więcej niż terminów - lekarze wystąpili z prośbą o kolejne dawki preparatów

W powiecie kolneńskim mieszka około trzech tysiąca osób pomiędzy 16. a 18. rokiem życia. W przyszłym tygodniu mają ruszyć szczepienia dla 16 i 17-latków, ale wszystkie miejsca są już zajęte. 

- Bardzo się cieszę, że młodzi ludzie chcą się zaszczepić przeciw COVID-19. W ciągu ostatnich dni na szczepienie chciało się zapisać tak dużo młodych osób, że zabrakło wolnych terminów. Dlatego lekarze ze Szpitala Powiatowego w Kolnie pracujący w punkcie poprosili o dodatkowe szczepionki. I dzięki temu utworzyli dodatkowe dwa tysiące terminów, które można wykorzystać do końca czerwca w Punkcie Szczepień Powszechnych przy Hali Sportowej KOKiS - powiedział w rozmowie z Radio Nadzieja Starosta Kolneński, Tadeusz Klama.

Młodzi ludzie chcą się zaszczepić jak najszybciej. Powodem ma być m.in. wyjazd na wakacje

Lekarze z Kolna liczą, że niebawem zajętych będzie 100 proc. terminów, dlatego wystąpili o dodatkowe dawki szczepionek. Kolneński szpital ma otrzymać dwa tysiące dodatkowych preparatów Pfizera do wykorzystania w ciągu następnego miesiąca. Obecnie w powiecie zaszczepionych przynajmniej jedną dawką jest 35 proc. mieszkańców.

Jak podaje tvn24.pl, osoby między 16. a 18. rokiem życia chcą się zaszczepić, aby "mieć to jak najszybciej za sobą". Zależy im m.in. na tym, by bez obaw wyjechać w tym roku na wakacje lub spotkać się ze znajomymi. - Jeśli chodzi o pytania, to są to głównie pytania o, to kiedy można jak najszybciej się zaszczepić. Jaka to będzie data i która godzina - powiedział portalowi dr Maciej Lendzioszek ze Szpitala Ogólnego w Kolnie.

Więcej o: