Zakopane. Niedźwiedź grasował w pobliżu Krupówek. Szukał resztek jedzenia

W sobotni poranek 29 maja mieszkańcy zakopiańskiego osiedla Tatary powiadomili policję o grasującym w ich okolicy niedźwiedziu. Zwierzę szukało jedzenia, biegało po ulicach, a później skierowało się w stronę Gubałówki.
Zobacz wideo Policja pokazała weekendowe obrazki spod Tatr. Tłumy na ulicach i stokach

"Na osiedlu Tatary w Zakopanem dawno takiego gościa nie było" - poinformowała zakopiańska policja na Facebooku.

Niedźwiedź szukał jedzenia w Zakopanem. Mieszkańcy poinformowali policję

29 maja rano tatrzańscy policjanci zostali wezwani na zakopiańskie osiedle Tatary, gdzie, jak wynikało ze zgłoszenia, po ulicy spaceruje niedźwiedź. Patrol policji natychmiast zlokalizował miejsce interwencji, a niezwykle przydatne w tym były ślady po działalności niedźwiedzia. Jak poinformowali, byli pewni, że rozrzucone po ulicy śmieci to sprawka zwierzaka. "Chwilę później wyszedł niedźwiedź, który nieśpiesznie wkroczył na kolejną posesję" - poinformowali policjanci na Facebooku.

Na miejscu pracowali policjanci i straż parku Tatrzańskiego Parku Narodowego, którzy zaapelowali, by mieszkańcy zachowali ostrożność i odpowiednio zabezpieczali kosze na śmieci. Niedźwiedzie mają bardzo czuły węch i doskonale radzą sobie z wyszukiwaniem resztek jedzenia wyrzucanych do kubłów bądź koszy na odpadki.

Tatry. Od 21 maja otwarte szlaki w okolicach Doliny Gąsienicowej (zdjęcie ilustracyjne) Tatry. Rodzina niedźwiedzi oddaliła się z okolic Doliny Gąsienicowej

Niedźwiedzią eskapadę zarejestrował monitoring. Zwierzę wróciło do domu

Monitoring z pobliskiego hotelu nagrał niedźwiedzia, który spacerował 600 metrów od Krupówek. Przybyli na miejsce policjanci i strażnicy TPN objęli niedźwiedzia ochroną, a ten chwilę później wrócił do swojego domu - do lasu - podaje TVN 24.

Niedźwiedź - zdjęcie ilustracyjne Rumunia. Książę Liechtensteinu oskarżany o zabicie niedźwiedzia Arthura

Więcej o: