Eurojackpot. 90 mln euro trafiło do mieszkańca Niemiec. Zobacz, jak wziąć udział w losowaniu

W losowaniu Eurojackpot 90 mln euro wygrał mieszkaniec Niemiec. Los uśmiechnął się także do Polaka, który zgarnął ponad 1 mln zł. Sprawdź, jakie były szczęśliwe liczby i jak wziąć udział w loterii.

Eurojackpot to europejska gra liczbowa, która zaczęła funkcjonować w 2012 roku. Polacy mogą brać w niej udział od 2017 roku, wówczas wprowadził ją Totalizator Sportowy, którego właścicielem jest Lotto.

Zobacz wideo Luksus made in Poland. Te jachty robią furorę na świecie

W piątek 90 mln euro wygrał mieszkaniec Niemiec 

W piątek wieczorem między godziną 20 a 21 w Helsinkach odbyło się losowania Eurojackpot. Okazało się, że 28 maja główną nagrodę, czyli 90 mln euro (405 mln zł) wygrał mieszkaniec Niemiec, a szczęśliwymi liczbami okazały się być: 15, 26, 35, 37, 43 oraz 3 i 8. Powody do radości miała również jedna z polskich rodzin, której udało się trafić wygraną trzeciego stopnia, czyli 1,1 mln zł.

Upał (zdjęcie ilustracyjne) Prognoza pogody na czerwiec. Cień nadziei na więcej ciepła i mniej burz

Jak zagrać w Eurojackpot? Ile wynosi podatek?  

Jeden zakład w Eurojackpot kosztuje 12,50 zł. Mamy możliwość samodzielnie wybrać liczby lub możemy poprosić o wytypowanie liczb system ("chybił trafił"). Jeśli jednak zdecydujemy się samodzielnie wskazać liczby, musimy wyznaczyć 5 z 50 liczb oraz 2 z 10 liczb. Choć w grze można wygrać bajońskie sumy, to wygraną trzeba podzielić się z państwem. Podatek od wygranej w Eurojackpot wynosi 10 proc.

DLOPO Od 1 czerwca zakaz używania telefonów na pasach - nowe mandaty

Mieszkaniec powiatu pruszkowskiego wygrał 96,8 mln zł

Już wcześniej pisaliśmy, o mieszkańcu powiatu pruszkowskiego, który 11 września 2020 roku wygrał główną nagrodę w Eurojackpot - 96,8 mln zł. Zwycięzca wytypował liczby: 2,5,24,43,45, 4 i 10. - Drugi raz główna wygrana trafi do polskiego gracza w 3-letniej historii Eurojackpot w Polsce - napisał wówczas na Twitterze Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego. 

Najwyższa wygrana, do tej pory, trafiła do rąk mieszkańca Polski 10 maja 2019 roku, który wygrał wówczas 193,3 mln złotych. 

Więcej o: