Pogoda na dziś - piątek, 28 maja. Przelotne opady i zachmurzenia

Pogoda na dziś - piątek, 28 maja. W całym kraju możliwe będą opady deszczu, a temperatura nie przekroczy 17 stopni. Niestety na wyższe wartości będziemy jeszcze musieli poczekać.
Zobacz wideo Wakacje coraz bliżej. Czy ceny wyjazdów zagranicznych nas zaskoczą?

W piątek 28 maja nie zaobserwujemy dużych zmian w pogodzie względem tego, do czego przyzwyczaiły nas ostatnie dni. Będzie deszczowo, miejscami pochmurnie, a na termometrach w ciągu dnia w cieniu zobaczymy zaledwie kilkanaście stopni na plusie.

Pogoda na piątek. Maksymalnie 17 stopni w ciągu dnia

Pogoda na piątek, 28 majaPogoda na piątek, 28 maja Fot. Agencja Gazeta

28 maja rano na termometrach zobaczymy od 10 do 12 stopni. Z czasem temperatura wzrośnie, jednak wartości nadal nie będą zbyt wysokie. W ciągu na wschodzie kraju będzie nieco cieplej niż na zachodzie. Najwyższymi wartościami będą mogli cieszyć się mieszkańcy Białegostoku, Lublina i Warszawy - tam po 17 stopni. Nieco chłodniej, bo 16 stopni, będzie w Rzeszowie, Krakowie, a także w Olsztynie. 15 stopni na termometrach zobaczą natomiast mieszkańcy Katowic, Wrocławia, Poznania i Bydgoszczy. Nieco chłodniej okaże się być w Zielonej Górze (14 stopni) oraz w Szczecinie (13 stopni). Najniższych wartości doświadczą natomiast mieszkańcy Trójmiasta - w Gdańsku będzie zaledwie 12 stopni. 

Pogoda. Kiedy zrobi się cieplej? Już niedługo na termometrach 27 stopni (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Kiedy zrobi się cieplej? Już wkrótce na termometrach 27 stopni

Prognoza pogody na 28 maja

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przygotował żadnych ostrzeżeń na piątek. Zdaniem synoptyków warunki biometeorologiczne będą jednak raczej niekorzystne w całym kraju. "W Polsce północno-wschodniej i wschodniej na ogół niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka pod koniec dnia zmniejszy się do obojętnego. Na pozostałym obszarze kraju przeważać będą obojętne warunki biometeorologiczne, które okresami mogą pogarszać się do niekorzystnych" - napisano w prognozie. W całym kraju będziemy także obserwować przelotne, miejscami duże, zachmurzenie. Możliwe będzie także wystąpienie burz.

Pogoda na lato dla Europy. Amerykańscy synoptycy zapowiadają 'upał i brak opadów'Pogoda na lato dla Europy. "Upał i brak opadów"

Więcej o: