"Głos Wielkopolski" ma nowego naczelnego. Został nim prawicowy publicysta Wojciech Wybranowski

Wojciech Wybranowski, obecnie publicysta TVP INFO, został wybrany nowym redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego" należącego do Polska Press. Wcześniej przez 14 lat gazetą kierował Adam Pawłowski. To już dziesiąta zmiana naczelnego po przejęciu Polska Press przez Orlen.

To już dziesiąta zmiana redaktora naczelnego po tym, jak na początku marca tego roku Polska Press została przejęta przez spółkę PKN Orlen. Kierownictwo zmieniono się m.in. w "Dzienniku Polskim", "Gazecie Krakowskiej", "Nowinach" czy "Kurierze Lubelskim".

Zobacz wideo RPO o przejęciu Polska Press: Postanowienie sądu trzeba wziąć pod uwagę i "zamrozić" sytuację

Wojciech Wybranowski nowym redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego"

Od czerwca 2021 roku redaktorem naczelnym "Głosu Wielkopolskiego" zostanie prawicowy publicysta Wojciech Wybranowski. Publicysta TVP INFO wcześniej współpracował z takimi tytułami jak: "Do Rzeczy", "Nasz Dziennik", "Rzeczpospolita", "Uważam Rze" oraz portalem Wirtualna Polska. Pracę w mediach rozpoczynał właśnie w "Głosie Wielkopolskim". "Idę do gazety, w której 29 lat temu zaczęła się moja przygoda z dziennikarstwem" - napisał w czwartek na Twitterze Wybranowski.

Z funkcji redaktora naczelnego został odwołany Adam Pawłowski, który kierował pismem przez 14 lat. 

Jak informuje "Gazeta Wyborcza", za zmiany odpowiedzialna jest publicystka Dorota Kania, która została redaktorką naczelną wszystkich tytułów grupy i członkinią zarządu Polska Press, po tym jak została ona przejęta przez Orlen. "Wyborcza" przypomina, że Kania w tym tygodniu wymieniła redaktora naczelnego w "Gazecie Wrocławskiej" - Arkadiusza Franasa zastąpiła Alicja Giedroyć-Skiba, była szefowa dolnośląskiego dodatku do "Gazety Polskiej Codziennie".

Danuta Holecka Danuta Holecka od miesiąca nie prowadzi "Wiadomości" w TVP. Co się stało?

"Kania przyjechała na Grunwaldzką 19. Spotkała się z redaktorem naczelnym 'Głosu' Adamem Pawłowskim, który redakcją kieruje od 14 lat. - Poinformowała go, że nowym naczelnym będzie Wojciech Wybranowski. Od razu był też gotowy wewnętrzny komunikat na ten temat - mówi jeden z naszych rozmówców z Grunwaldzkiej" - czytamy w "GW".

Michał Adamczyk musi usunąć tweet o 'defraudacji' Romana Giertycha. To decyzja sądu. Na zdjęciu: Michał Adamczyk Adamczyk z TVP1 musi usunąć tweet o "defraudacji" Giertycha. Decyzja sądu

Zmiany w Polska Press po przejęciu przez Orlen 

To już dziesiąta zmiana redaktora naczelnego od kiedy Polska Press przejął Orlen.

W tych tytułach zmieniono redaktorów naczelnych:  

 • "Polska Metropolia Warszawska";
 • "Dziennik Zachodni";
 • "Dziennik Polski"
 • "Gazeta Krakowska";
 • "Nowiny";
 • "Kurier Lubelski";
 • "Express Bydgoski";
 • "Nowości Dziennik Toruński";
 • "Gazeta Lubuska";
 • "Gazeta Wrocławska";
 • "Nasza Historia".
Więcej o: