Danuta Holecka nie pojawia się od miesiąca w TVP. Co się stało z szefową "Wiadomości"?

Danuta Holecka ostatni raz wystąpiła w telewizji publicznej w połowie kwietnia. Od miesiąca nie pojawiła się w "Wiadomościach" TVP. Jak podaje press.pl przyczyną nieobecności Holeckiej na ekranie... jest urlop prezenterki. Główna prowadząca i szefowa najważniejszego dla Telewizji Polskiej dziennika informacyjnego ma wrócić na antenę w czerwcu.

Danuta Holecka uważana jest za twarz "Wiadomości", emitowanych w TVP1 codziennie o 19.30. Dziennikarka ostatni raz poprowadziła program w kwietniu - media zaczęły zastanawiać się, co stało się z szefową "Wiadomości". 

Zobacz wideo Kidawa-Błońska o nagrodach Grabskiego: To przykre

Danuta Holecka od kwietnia nie prowadzi "Wiadomości" TVP1. Co się stało?

Gdy Danuta Holecka przestała prowadzić "Wiadomości", sztandarowy program informacyjny TVP1, wirtualnemedia.pl zasięgnęły języka, co się stało z prezenterką uznawaną za  "twarz" wieczornych wiadomości TVP1. Jak podaje serwis, Holecka korzysta z zaległego oraz bieżącego urlopu.

- Na pewno nic złego się nie dzieje, Holecka korzysta z przysługującego jej wypoczynku i wkrótce wróci na ekrany - to informacja, którą udało się nieoficjalnie uzyskać dziennikarzom wirtunalnemedia.pl od pracowników TVP. Z ustaleń press.pl wynika, że Danuta Holecka powróci do prowadzenia "Wiadomości" w połowie czerwca.

Danuta Holecka, szefowa "Wiadomości", związana jest z TVP od 30 lat

Danuta Holecka jest związana z Telewizją Publiczną od niemal 30 lat. Do prowadzenia głównego wydania "Wiadomości" TVP1 wróciła po pięcioletniej przerwie, gdy zmieniły się władze w telewizji. Wtedy prezesem TVP został Jacek Kurski. Od kwietnia 2019 r. Holecka jest szefową "Wiadomości". 

Prezenterka prowadziła również inne programy w Telewizji Polskiej, w tym: "Dziś wieczorem", "Minęła dwudziesta", "Gość Wiadomości". Prowadzi również program "Oczy w oczy" w TVP Polonia i "Kwadrans polityczny" w TVP1. W 2018 r. została powołana na członka XI kadencji Komisji Etyki TVP S.A.

Pod nieobecność dziennikarki, główne wydania programu informacyjnego prowadzą Edyta Lewandowska oraz Michał Adamczyk.

Więcej o: